27 липня 1853 року народився видатний полтавський письменник-гуманіст, громадський діяч Володимир Галактіонович Короленко

Цього року відзначають 154 річницю від Дня його народження. У цей день, як і 85 років тому, шанувальники його творчої спадщини зазвичай збираються в садибі відомого полтавця. Традиційно у День народження письменника підбивають і підсумки міської премії імені Короленка.

Сучасники Короленка визнавали, що є багато письменників, які більш модні, знамениті, ніж Володимир Галактіонович, але до нього завжди йшли люди, тому про його дні народження ніколи не забували. Після смерті письменника традиція збиратися у його садибі залишилася. Обов'язковий атрибут - запашний короленківський чай, яким, до речі, цього дня пригощають всіх відвідувачів садиби.

У День народження письменника традиційно підбивають підсумки міської премії імені Володимира Короленка. Цього року переможицею стала 10-класниця Марина Савеля. Та через те, що більшість лауреатів на канікулах чи у відпустках, нагородження цьогоріч перенесли на День міста. Існує і Національна премія імені Володимира Короленка. Втім, зазвичай, вона дістається не полтавцям. Першим земляком письменника, який став її лауреатом 4 роки тому, був Володимир Карпенко за роман "Амба".

Кожного року на День народження письменника до садиби приходять в основному люди похилого віку. Молодь особливої цікавості до постаті видатного полтавця не виявляє.

Стрічка новин