Йому сьогодні виповнюється 101 рік, а він продовжує світити

Йому сьогодні виповнюється 101 рік, а він продовжує світити. І з кожним роком – все яскравіше. Мова про світлофор. В Полтаві їх нараховується понад 600 штук. Четверта частина вже осучаснена і замінена на світлодіодні пристрої. Чи сподіватися водіям на подальше оновлення світлофорних об'єктів, дізнавалися Юлія Іващенко та Антон Старишко.

Перший світлофор був встановлений в США 5 серпня 1914 року. З того часу пристрої для регулювання руху постійно вдосконалюються. В Полтаві віднедавна справність світлофорів забезпечує підприємство «Міськсвітло».

/Вячеслав Василенко, начальник підприємства електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло»
Нам світлофори передали у квітні цього року. Дістали спадок Радянського Союзу, де були контролери 80-х років ще з олімпіади 1980 року, які вже ніяким чином не можуть підтримувати технічний стан та ніяким параметрам не відповідають/

Здебільшого справність світлофорів контролюють інспектори ДАІ, які курсують містом. Ящо це планові ремонтні роботи, тоді на перехрестя виходить регулювальник, якщо спонтанна поломка – повідомляються необхідні структури.

/Олександр Крайник, начальник ДАІ м.Полтава
Будь-яка інформація про світлофорний об'єкт відразу надходить до чергової частини. Чергова частина – дзвінок на міськвиконком, а міськвиконком – на «Міськсвітло». Виїжджає їх група, і відновлює роботу/

Лише з весни на модернізацію світлофорів, розповідає Вячеслав Василенко, витратили практично один мільйон гривень коштів з міського бюджету. Найбільша робота була проведена на площі 1100-річчя Полтави. Тут встановили світлофори з відліком часу. Водії такою новацією, кажуть, задоволені.

/Бліци
- Видно краще їх, і те, що поставили таймер, водій бачить, коли йому пригальмувати, коли йому їхати. Тобто набагато краще, чим було
- Заздалегідь бачу, скільки залишилося до певного кольору, так сказать
- Краще, і їх гарно видно. І відлік часу зручно, як для водія, так і для пішохода/

З такими аргументами погоджується і начальник ДАІ Полтави. Але все ж має певні побоювання.

/Олександр Крайник, начальник ДАІ м.Полтава
Для молодих водіїв, можливо, буде спонукати для різких рухів. Тобто, чи встигну я, чи проскочу, чи стартону різко/

Певні новації стосуються і світлофорів для пішоходів, особливо – для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Найближчим часом планується встановлення шести подібних світлофорних об'єктів. Оновити мають і світлофори на площі Зигіна та вулиці Великотирнівській. Тут обіцяють встановити пристрої з таймером. Один такий світлофор коштує близько 10 тисяч гривень, а контролер, який забезпечує роботу одного перехрестя, – майже 90 тисяч гривень. Відтак підприємство «Міськсвітло» сподівається і надалі на безперебійне фінансування з боку міської влади.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію