750 мільйонів гривень щомісяця осідає в кишенях пенсіонерів області

750 мільйонів гривень щомісяця осідає в кишенях пенсіонерів області. Пенсії виплачуються без затримок і в повному обсязі. Про це повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду Полтавщини Володимир Тараторін під час засідання колегії. 

Практику поділу українців на стани, коли є віп-пенсіонери і прості люди, скасовано з 1 червня. Це стало першим етапом на шляху запровадження накопичувальної системи, оскільки одна солідарна система, яка діє в Україні, не здатна забезпечити достатній рівень життя, розповідає очільник Пенсійного фонду Полтавщини Володимир Тараторін.

/Володимир Тараторін, начальник ГУ Пенсійного фонду Полтавщини
Солідарна система, вона найбільш актуальна, і в багатьох країнах застосовується. Плюс накопичувальна система. В деяких країнах відмовилися від солідарної, потім повернулися. В будь-якому випадку ідеальної системи не існує у світі, є країни, які обходяться без пенсій. Це Австралія, хоча багата країна на сьогодні, в Канаді – мізерні пенсії. А в Америці йдуть іншим шляхом. У них серйозний підхід до цієї справи/

За півроку для виплати пенсій Полтавщина з Пенсійного фонду України отримала 4,5 мільярда гривень дотацій, адже в регіоні не вистачає ресурсів, щоб самостійно здійснювати виплати. У зв'язку з цим, зазначає Володимир Тараторін, нині розробляється Програма допомоги Пенсійному фонду зі сторони обласного бюджету. Це перша подібна програма в Україні.

/Володимир Тараторін, начальник ГУ Пенсійного фонду Полтавщини
Тут ми маємо розуміння і підтримку зі сторони наших депутатів, але не зовсім правильно нас сприймає Департамент фінансів ОДА. Тому що закон не завжди дозволяє нам зробити те, що ми хочемо, але я вважаю, що ми можемо знайти вихід, і зробити це у зручному варіанті, грунтуючись на тих документах, що існують в Україні/

З мільйона 800 тисяч гривень за півроку вдалося стягнути з боржників. Переважно це кременчуцькі підприємства. Але близько 110 мільйонів боргу перед Пенсійним фондом Полтавщини ще залишається. Основне питання в тому, наголошують фахівці, що більшість із цих структур вже декілька років банкрути. Відтак стягнення боргів – досить проблематичне.

Стрічка новин