Сьогодні невдоволена громадськість проривалася до приміщення Київського райсуду

Сьогодні невдоволена громадськість проривалася до приміщення Київського районного суду. Така поведінка викликана рішенням судді Андрія Антонова про перенесення підготовчого судового засідання у справі за обвинуваченням Геннадія Кернеса. Причина відтермінування – відпустка служителя Феміди. Нагадаємо: мера Харкова та двох його охоронців звинувачують у викраденні людини, катуванні та погрозі вбивством.

Ранок біля Київського районного суду міста Полтави. Чорний вхід до будівлі оточують мікроавтобуси. Саме так Геннадій Кернес у черговий раз потрапляє на судові засідання за його обвинуваченням. Судове засідання розпочинається з неявки прокурора Ганілова. З цього приводу – перше клопотання захисників Геннадія Кернеса. Та далеко не останнє. Сторона захисту не задоволена як маленьким приміщенням, у якому слухається справа, так і роботою слідчого та прокурора у кримінальному провадженні.
Під стінами суду – активісти. Вони, на думку прокурора, заважають кримінальному провадженню.

/Ігор Ємець, прокурор
Ми б просили, користуючись нагодою, щоб якось якомога тихіше. До судового засідання можна висловлювати свою позицію, після. Але дійсно заважає крик – ми один одного не чуємо/

У процесі суддя Андрій Антонов дізнається в учасників процесу про можливість призначення справи до судового розгляду. Після того, як оголошені всі клопотання – рішення про перенесення підготовчого засідання на 26 серпня. Ні обвинувачення, ні захист Геннадія Кернеса не проти такого відтермінування.

/Олександр Гунченко, адвокат Геннадія Кернеса
Ми плідно сьогодні попрацювали упродовж 3 годин. Суду треба відпочивати, харчуватися, учасникам процесу: обвинуваченим, потерпілим. Звичайний робочий процес. Для мене він не незвичайний/

Та не задоволена таким розвитком подій залишається громада. Дізнавшись про перенесення суду, активісти направляються до голови Київського районного суду міста Полтави. У вузенькому коридорі змішалися всі: громада, преса та міліція. До кабінету голови потрапляє лише дехто.

/ІНТЕРШУМ
Сутички у коридорі/

За 20 хвилин активісти виходять з приміщення суду з інформацією. Засідання перенесено на місяць – через тритижневу відпустку судді Андрія Антонова.

/Валентин Бистриченко, організатор громадської варти «Харків»
Зараз ми пішли до головуючого суду, і з ним поспілкувалися. Просто йому сказали, що якщо він не бере на себе відповідальність, якщо це буде затягування, якщо, не дай Боже, з оцими патріотами щось буде в Харкові, а нам погрожують постійно, приходять перед кожним засіданням суду, то відповідальність буде на цьому судді. Все/

Окрім цього, харківський активіст вважає, що суд необхідно перенести до Києва, аби справа всієї Східної України не слухалася, за словами Валентина Бистриченка, у цьому «дитячому садочку».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію