Перші жертви грибів на Полтавщині

Перші жертви грибів на Полтавщині. Минулого тижня обласні медики зафіксували випадок масового отруєння грибами. При вживанні дикорослих отруїлася ціла сім'я – батько і троє дітей. Яка небезпечна знахідка поставила людей на межу життя та смерті і яка їх доля нині – дізнавались наші журналісти.

Минулого тижня на Полтавщині з'явилися перші жертви «тихого полювання». Сезон грибів невдало розпочала ціла родина. Після вживання дикорослих – двоє дітей 11 і 12 років опинилися у дитячій обласній лікарні. А 15-річного сина та батька – рятували у відділенні інтенсивної терапії обласної лікарні.

/Сергій Герасименко, в.о. завідуючого відділенням анестезіології та інтенсивної терапії ПОКЛ
Збирав батько дикорослі гриби. Чоловік вважав, що це лисички, але насправді поміж лисичок виявилася і бліда поганка. Отруєння батька і дітей були надважкі, так як бліда поганка відноситься до неїстівних грибів/

Медики називають бліду поганку надзвичайно небезпечним грибом, адже у першу чергу настає ураження клітин печінки, потім нирок. Клінічні ознаки – біль у животі, нудота, блювота, діарея – більше 25 разів випорожнення за короткий проміжок часу. Саме бліду поганку частіше за все плутають із пластинчатими грибами, такими як печериці, сироїжки, шампіньйони. Тому їх фахівці радять взагалі уникати. В обласній лікарні нам розповіли: дані пацієнти потрапили до них у важкому стані, бо симптоми вже були виражені.

/Сергій Герасименко, в.о. завідуючого відділенням анестезіології та інтенсивної терапії ПОКЛ
Симптоми ураження можуть проявитись через 6, чи навіть 48 годин. Потім наступає перод так званого «благополуччя». А потім вже наступають істинні симптоми отруєння блідою поганкою. Смертність в таких випадках досягає від 70 до 90%/

Лікарі інтенсивно виводили токсини з організму постраждалих від грибів. Але стан не покращувався, тому у суботу всю родину транспортували до Києва: дітей повезли до ОХМАТДИТу, а батька – у лікарню швидкої допомоги. У столиці, говорять наші медики, є краще обладнання. Втім, як стало відомо пізніше, попри усі зусилля лікарів врятувати батька не вдалося. Прогнози щодо трьох дітей полтавські медики не дають.
Цьогоріч на території Полтавщини вже зафіксували кілька випадків підозри отруєння дикорослими грибами, розповідають рятувальники. Минулий рік також не обійшовся без жертв.

/Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків з громадськістю та ЗМІ ГУ ДСНС Полтавщини
Отруїлися дикорослими грибами 5 осіб. Із них – двоє загинуло. А з трьох постраждалих одна була дитина 2005 року народження/

І лікарі, і медики наполегливо просять полтавців не забувати прості правила. Не збирати гриби, якщо ви на них погано знаєтесь. Не придбавати їх на стихійних ринках і не куштувати сирими. А лише готувати за всіма правилами. Відмовтесь від збирання грибів на смітниках, біля заводів, адже вони вбирають у себе шкідливі речовини. І головне: ні в якому разі не пригощайте грибами дітей, вагітних та людей із захворюванням шлунково-кишкового тракту. Адже навіть їстівні гриби можуть стати причиною смерті.

Стрічка новин