Представники ромської громади посилюють взаємодію із органами державної влади

Представники ромської громади посилюють взаємодію із органами державної влади. Зокрема соціальне становище цієї нацменшини планують поліпшувати в рамках затвердженої Стратегії захисту і інтеграції ромів в українське суспільство. Заходи останньої розраховані до 2020 року, проте вже зараз представники нацменшини виходять до влади зі своїми проблемами та пропозиціями. Що турбує ромські громади, які проживають на Полтавщині, обговорювали на засіданні круглого столу.

На Полтавщині мешкає близько тисячі представників ромських громад. Одна з найбільших їхніх общин знаходиться у Миргороді. Її члени і стали ініціаторами проведення у Полтаві засідання, покликаного посилити взаємодію між владою та представниками цієї нацменшини.

/Валентина Вождаєнко, заступник начальника управління культури Полтавської ОДА
Сьогоднішній стан життя, він якраз спонукає до більшої консолідації суспільства і, мабуть, до більшої толерантності, чим ми маємо. Тому я вважаю, що ці зустрічі надзвичайно необхідні, ми повинні чути кожну громаду, кожну нацменшину/

Учасники зібрання наводять результати проведеного опитування. Серед представників ромської громади по всій Україні за останні два роки найбільш актуальною є проблема із пошуком роботи, оформленням документів, труднощі зі шкільною освітою дітей.

/Микола Чернявський, голова ГО «Миргородські роми»
Є люди без паспортів, є люди, у яких виплат немає на дітей, тому що вони не взяли ніяких довідок, ніяких документів, і зараз це все треба відновлювати, щоб все це було легітимно/

Проблема, продовжує Микола Чернявський, у тому, що деякі роми не знають, куди звертатися з такими своїми проблемами. Допомагають зорієнтуватися їм у цих питаннях відповідні громадські організації. Саме через них відбувається комунікація із державними службами. На засіданні представники ромської громади також відзвітували про виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської нацменшини на період до 2020 р.

Стрічка новин