Полтава готується до опалювального сезону

Полтава готується до опалювального сезону. На сьогоднішній день тривають реконструкції котелень, проводяться планові поточні ремонти на об'єктах теплопостачання. Який обсяг роботи мають на меті виконати комунальники та на які кошти розраховують для їх виконання, у фахівців «Полтаватеплоенерго» дізнавалися наші кореспонденти.

Готуй сани влітку – говорить народна мудрість. Її вже багато років тому взяли собі на озброєння на підприємстві «Полтаватеплоенерго». Підготовку до наступного опалювального сезону, який розпочнеться восени 2015 року, тут розпочали задовго до його початку – фактично, одразу по закінченню попереднього. Зараз теплоенергетики підбивають проміжні підсумки. Аби взимку полтавці не мерзли та були з гарячою водою, на підприємстві проводять реконструкцію котелень, теплових мереж, заміну насосного обладнання. На ці заходи ще на початку поточного року була затверджена інвестиційна програма у розмірі 23 млн гривень. Проте, відзначає головний інженер Володимир Пасічко, сучасні умови, в яких працює підприємство, внесли свої невтішні корективи у цю суму.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Фактично з урахуванням обсягів реалізації теплової енергії, рівня розрахунків, здорожчання інших складових тарифів, ми в цьому році зможемо використати на інвестиційну програму не більше 13 млн/

На сьогоднішній день освоєно близько 10 млн гривень. Значну частину коштів зайняла реконструкція котельні за адресою Уютна, 29. Її ввели в експлуатацію у далекому 68 році. Відповідно, все обладнання у ній давно застаріло як морально, так і фізично. Тож вирішено було енергозатратні котли замінити на нові. Вони не лише підвищать якість роботи об'єкта теплопостачання, а й дозволять істотно заощадити на обсягах споживання енергоносіїв.

/Федір Прохоренко, майстер четвертого теплового району ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
В даний час ведуться монтажні роботи зі встановлення котлів ВК з ККД 92%. Ці котли призначені як для опалення житлового фонду, так і для забезпечення гарячим водопостачанням/

Тільки за один опалювальний період нове обладнання цієї котельні, кажуть фахівці, допоможе зекономити понад 200 тисяч куб метрів блакитного палива. Плюс до цього – її переводять у повністю автоматизований режим. У цьому разі зникає необхідність постійного перебування на котельні обслуговуючого персоналу, що повністю виключає вплив людського фактору на регулювання температури теплоносія залежно від погоди за вікном.

/Федір Прохоренко, майстер четвертого теплового району ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Працювали 9 операторами в зимовий час. Зараз ця котельня буде повністю автоматизована і виведено на пульт нашу аварійно-диспетчерську службу. І тут люди будуть тільки обходчики, слюсарі з нагляду/

Роботи із реконструкції комунальники обіцяють закінчити до початку опалювального сезону. До цього часу також планують замінити 100% поверхні нагріву котла ПТВМ-50 на котельні по Ціолковського, 36, провести реконструкцію теплових мереж, насосних агрегатів. На сьогодні вже встановлено утилізатор тепла димових газів на котельні «Левада-3». Всі заплановані роботи йдуть згідно із затвердженими графіками. Так само за планом у Полтаві відбуваються і поточні ремонти на котельнях. Примітно, що цього року підприємство значно оптимізувало терміни їх проведення.

/Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Ми збирали не одну технічну нараду, і знайшли можливість скоротити терміни цих ремонтів. В цьому році всі квартальні котельні замість 14-16 діб зупиняються на 10-11 діб, а невеликі котельні теплогенераторні, кришні, які в більшості випадків опалюють: одна котельня – один будинок, зупиняться на 5 діб/

Попри скорочення термінів проведення планових поточних ремонтів, запевняють на підприємстві, їхня якість залишилася на традиційно високому рівні.

Стрічка новин