84% українців носили хабара до медичних закладів

84% українців носили хабара до медичних закладів. У той же час, найкорумпованішою державною структурою вважають суд. Такі дані соцопитування нещодавно оприлюднило українське представництво міжнародного лідера в області маркетингових досліджень – компанія «TNS». Про стан корупції в країні та можливість її викорінення знає Юлія Козіна.

У кінці травня українці мали змогу методом онлайн опитування визначитися з найбільш корумпованою державною структурою країни. 1000 чоловіків і жінок у віці від 18 до 55 років однозначно так і не обрали таку установу.
За даними дослідження, найбільш недобросовісними закладами є суд (з показником 27%), міліція, прокуратура, медицина та ДАІ. Натомість, найчастіше українці давали хабара працівникам галузі охорони здоров'я. Таких у нас 84%. Наступні 4 сходинки займають: освіта, ДАІ, міліція та податкова служба.
Похибка не перевищує 3%. Така статистика зумовлена відсутністю змін за останні кілька років.

/Діонісій Каплін, виконавчий директор «Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства»
Звичайно, пересічний полтавець, пересічний громадянин України оцінює ситуацію досить негативно. Чому? Тому що сьогодні будь-які конфлікти вирішуються у суді. І той, у кого більше грошей, вирішує їх на свою користь. Тобто, немає взагалі такої категорії, як соціальна справедливість/

Чи є корупція у Полтаві? З таким запитанням ми вийшли на вулиці нашого міста.

/Бліци
- Безмежна.

- Звичайно, як і будь-де.

- Я думаю, що є. Все, напевно, йде з мерії... Голова.

- Чи існує корупція у Полтаві?
- Звичайно.
- Яку структуру вважаєте найбільш корумпованою?
- Міську раду. Я просто там зіштовхувалася, тому знаю там.

- І земля, і торгівля, і ліцензія - це мрак.

- Такої навіть при Януковичі не було, як зараз. Ой, не хочу говорить/

Та всі полтавці мають надію, що корупція припинить своє існування.

/Бліци

- Чи викорінемо ми корупцію?
- Я думаю, що так. Треба до цього йти.
- Де буде найтяжче це зробити?
- Мабуть, в політиці.

- Маю сумніви, чесно кажучи. Це треба змінювати повністю все.

- Думаю, можна.

- Будемо надіятися. Інакше життя втратить свої кольори/

Щодо викорінення корупції в Україні, то понад 40% опитаних вважають, що у правоохоронних органах цей процес проходитиме вкрай повільно. У той же час, найлегше позбутися хабарників в установах освіти, ДАІ та медицини.

/Діонісій Каплін, виконавчий директор «Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства»
Ми повинні зрозуміти, що є побутова корупція. Та, з якою ми стикаємося кожного дня. Та корупція, яка сьогодні не є символом реформ. А де люди бувають кожного дня? Вони ходять в університет, вони водять дітей до школи, ходять лікуватися, вони їздять по полтавським дорогам. І те, що вони розбиті, то вже інша справа, але коли ти їдеш, і в тебе вимагають гроші – то вже взагалі/

На думку соціолога, подолання побутової корупції – шлях до успіху нашої країни. І долучитися до цього процесу має кожен: і можновладець, і простий полтавець. Днями губернатор Полтавщини Валерій Головко провів щодо стану корупції в області «жорстку» апаратну нараду.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Я хотів би, щоб всі присутні відчули всю небезпеку цього явища. Я хотів би, щоб сьогодні корупція мала конкретні прізвища, мала конкретні дії з боку правоохоронних органів, мала конкретні дії з боку судів, шановні голови присутні судів/

До корупціонерів нашої області, обіцяють, застосоють жорсткі заходи: звільнення може відбутися за одним телефонним дзвінком.

Стрічка новин