Дощі сприяють зсувам грунту

Дощі сприяють зсувам грунту. У Полтаві на території центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи стався масштабний зсув землі. Нині там, де був літній павільйон, – прірва. Вирішенням проблеми зайнялись навесні, питання розглядали на всіх рівнях. Щоб земля перестала повзти, розчистили схил, залучили фахівців «Водоканалу», які привели до ладу мережі водопостачання, але щоб надовго припинити зсувні процеси, потрібні чималі кошти. Більше про це – у наступному сюжеті. 


/Марина Молька, журналіст
В Полтаві активізувались зсувні процеси, у деяких місцях вони набувають катастрофічного характеру. Наприклад, на території Центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи, що знаходиться на Першотравневому проспекті/

Від зсуву до приміщення центру реабілітації – близько 50 метрів, тож поки що йому нічого не загрожує, але саме подвір'я постраждало, земля просто сповзла у прірву. В обласній дитячій клінічній лікарні, на балансі якої знаходиться установа, проблему добре знають.

/Наталія Кінаш, головний лікар Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні
Те, що могла зробити лікарня своїми силами: розчищено схил, перенесено літній павільйон, устатковані наші зовнішні мережі водопостачання на території центру реабілітації, проведена ревізія зовнішніх мереж водопостачання спільно з «Водоканалом», усі протікання, які були, ліквідовані на сьогоднішній день/

Питання, говорить головний лікар Наталя Кінаш, розглядали на засіданнях профільних комісій у міській і обласній радах, підготували експертні висновки. Останнє стало можливим завдяки фахівцям Полтавського національного технічного університету.

/Наталія Кінаш, головний лікар Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні
Для того, щоб глобально вплинути на цей зсув, потрібно провести радикальні, як кажуть у медицині, міри. А для цього треба, щоб спеціалізована геодезична лабораторія провела пошукові роботи і визначила, які споруди потрібно збудувати, які могли б утримати оці зсуви/

Зсувний процес, говорять фахівці, активізувало надмірне зволоження грунту, зокрема, через пориви водонесучих мереж. Посприяла цьому і величезна кількість чагарників.

/Сергій Біда, професор кафедри виробництва нафти, газу та геотехніки ПНТУ
Із лютого по травень більше 10 метрів території просто з'їхало вниз, разом із деревами та усіма насадженнями/

Щоб призупинити зсувний роцес надовго, потрібно встановити утримуючі споруди, а це справа не з дешевих, лише вартість геологічних вишукувань – майже 100 тис.грн. Про необхідну суму вже сповістили відповідні організації.

/Сергій Біда, професор кафедри виробництва нафти, газу та геотехніки ПНТУ
Тут необхідно ще зробити геодезичну зйомку, провести розрахунки стійкості схилу, і тільки після того, коли ми матимемо повну картину, можна проектувати утримуючі споруди, або підпірні стінки, або підсилення міцності грунтової основи/

Це не єдине місце у Полтаві, де земля буквально повзе на очах. У 90-х роках, розповідає Сергій Біда, через це довелося відселити кілька сімей, зокрема, на Інститутському прорізі, Червоному Шляху та провулку ХТЗ.

Стрічка новин