Полтавців оперують за допомогою мікроскопа, що має тільки один аналог в Україні

Полтавців оперують за допомогою мікроскопа, що має тільки один аналог в Україні. Повертають зір за допомогою нового обладнання в основному хворим на цукровий діабет. До цього, говорять в офтальмологічному відділенні Полтавської обласної клінічної лікарні, даного виду операційних втручань просто не здійснювали, а направляли хворих в інші міста держави. На що тепер здатні полтавські лікарі – дивіться далі.

Хворі на цукровий діабет – основна група пацієнтів, яким проводять операції завдяки новому обладнанню в Полтавській обласній лікарні. Спочатку у лазерному центрі їм укріплюють сітківку та відмежовують змінені ділянки. Потім пацієнтам вводять препарати, що зменшують ріст новоутворених судин. На третьому етапі проводиться власне операція. Віброутинальний мікроскоп та спеціальна ультразвукова машина. Після такого втручання зір повертається. Можливо, кажуть лікарі, не настільки, як хотіли б цього самі пацієнти. Але, зважаючи на ураження, що їх завдає діабет, результати вцілому гарні.

/Інна Мільгевська, завідуюча офтальмологічним відділенням ПОКЛ
Це обладнання допомагає вирішити питання з відшаруванням сітківки, тобто, це безпосередні операції з найтоншими структурами ока. Йде заміна скловидного тіла на газ, рідину чи силікон. І при діабеті, коли відбувається ріст новоутворених судин, коли сітківка страждає та відшаровується через фіброзні тяжі/

Основне призначення обладнання американського виробництва – допомога пацієнтам з важкими формами діабету, з травми, з відшаруванням сітківки, пошкодженням скловидного тіла та крововиливами при гіпертонічній хворобі. Раніше, говорять медики, були змушені направляти хворих до Києва, Харкова, чи за кордон. Нині – оперують самі.

/Інна Мільгевська, завідуюча офтальмологічним відділенням ПОКЛ
Це обладнання ми придбали і завдяки адміністрації нашої лікарні, Департаменту охорони здоров'я, допомогли і спонсори. Обладнання дуже дороговартісне і дороге за витратними матеріалами/

Таких новий мікроскопів в Україні тільки два. А машина – рідко зустрічається і в світі. Для проведення операцій з їх допомогою фахівці медичного закладу їздили стажуватися за кордон. Нині щотижня в обласній лікарні на цьому обладнанні проводять по 6-8 операцій. Більшість пацієнтів – полтавці працездатного віку.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію