До Полтави приїхав голова Держкомтелерадіо України Олег Наливайко

У Полтаві відбулося розширене засідання пленуму обласної організації Національної спілки журналістів за участю керівників комунальних друкованих ЗМІ та голови Держтелерадіо України Олега Наливайка. Говорили про створення суспільного телерадіомовлення та роздержавлення друкованих видань.

В Україні – понад 500 комунальних і державних друкованих ЗМІ, засновниками яких є органи влади. Нині ці видання планують роздержавити, щоб трудові колективи позбулися тиску влади і самі розпоряджалися своєю долею. За прогнозами голови Держкомтелерадіо України Олега Наливайка, протягом року через цей процес пройдуть майже сто видань, держава і професійні медіаспілки підтримуватимуть їх на шляху реформування.

/Олег Наливайко, голова Держкомтелерадіо України, секретар НСЖУ
Буквально вчора ми дивились одне з районних видань, у якому 4-5 портретів керівника місцевої РДА. Ця хвороба, що за цю, що за ту владу, залишається, і нікуди вона не дінеться, її просто треба забрати, тоді буде інакше/

Ще одне питання, яке непокоїть працівників ЗМІ, – створення суспільного телерадіомовлення, про це теж говорили під час зустрічі.

/Олег Наливайко, голова Держкомтелерадіо України, секретар НСЖУ
Є два концепти, один із них – про те, що мають бути невеликі корпункти і вони мають робити певний контент для 1-го, 2-го каналів і радійних. Другий концепт – ми маємо все-таки зберегти мовлення ОДТРК. Можливим шляхом вирішення питання є створення третього каналу, або ж це має бути більш широке надання ефірного часу в рамках 1-го і 2-го каналів/

Нещодавно Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, говорить Наливайко, повідомила, що Україна не встигає перейти на цифрове мовлення у встановлений строк. Причина – нерозгорнута цифрова мережа та фінансові проблеми в державі, тож нині розробляють новий план. Телеканали, які виконують зобов'язання перед Нацрадою і не встигають налаштуватися на «цифру», запевняє, матимуть право на мовлення.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію