У Полтаві триває боротьба з амброзією

Цього разу відповідні служби міськвиконкому інспектували будівельні майданчики міста. Адже, відповідно до міської програми боротьби з небезпечними рослинами, будівельники зобов'язані знищувати амброзію не тільки на місці ведення робіт, за ними закріплена і територія на відстані 15-ти метрів навколо будмайданчику.

У Полтаві прийнята програма боротьби з небезпечними для здоров'я людини рослинами. До таких відноситься і амброзія. На території міста зафіксовано 37 гектарів таких рослин. Очищена наразі майже половина зазначених площ. Спеціально для цього проекту з бюджету міста виділено 293 тисячі гривень, створено декілька бригад для знищення алергенів, залучили студентську молодь. Аби перевірити виконання програми, представники міської влади зініціювали рейд. В поле зору цього разу потрапили будівельні майданчики Полтави.

До речі, на всіх оглянутих об'єктах була допущена однакова помилка: амброзія знищувалася тільки на самому місці будівництва. Відповідно ж до законодавства, будівельники зобов'язані викорінити рослину на прилеглій території. А це – відстань не менше 15 метрів навколо будмайданчику. Спеціалісти нагадують, що метод боротьби з амброзією один: виривання з корінням. Якщо ж рослину скосити, то наступного року вона дасть на цьому місці 3-4 пагони. Амброзія здатна викликати у людей тяжку алергічну реакцію. Найбільшу небезпеку вона становитиме у серпні, коли почне цвісти.

Стрічка новин