Жителям Київського району забороняють обробляти землю, яка годувала їхні сім'ї упродовж десятиліть

Упродовж кількох десятиліть полтавці, які проживають у районі Автоагрегатного заводу, саджали городину на землі, яка належить Міністерству оборони України, і їм ніхто не перешкоджав. Нині, у зв’язку із ситуацією в країні, створенням військової частини А-2673 та проведенням навчань, займатися тут господарською діяльністю забороняють. Але місцеві мешканці вже посадили городину і просять, щоб їм дозволили зібрати урожай. Щоб з'ясувати подробиці, на місце виїхали наші кореспонденти.

Для багатьох жителів вулиць Рибчанської, Партизанської, Юнацької, Чернігівської, Першої Черепичної та провулку Вишневого ці городи – єдиний засіб існування. Жили з них, розповідає мати афганця Ольга Чуб, багато років, нині ж обробляти їх не мають права: забороняє керівництво військової частини, стверджуючи, що ця територія належить Міністерству оборони.

/Ольга Чуб, обробляє землю на території військової частини
Як мені жити без городу? Дитина хворіє, чоловік – інвалід, як жити? Я всі кошти вклала в насіння, всі гроші свої. Я ж його не вирию, як тепер?/

Раніше, розповідають місцеві мешканці, мали вільний доступ до земельних ділянок, нині ж шлях до них перекрито бетонною плитою. Разом з людьми переходимо на той бік, де знаходяться городи, але нам перекривають дорогу.

/Лайф
Представник військової частини звертається до оператора:
«Товариш з камерою, покиньте територію військової частини, бо зараз прийде резервна група і буде діяти по-іншому!»/

Представник військової частини А-2673 обіцяє, що зараз під'їде хтось із керівництва, на місці одразу ж формують ініціативну групу, члени якої спілкуватимуться з командирами, решту людей відправляють назад, звідки прийшли.
Проводити відеозйомку на території режимного об'єкту можна лише з дозволу профільного Міністерства, тож розмова залишається за кадром. Керівники частини запевняють: щоб не обробляли землю, людей попереджали ще минулої осені, але вони все-одно посадили городи. З чим це пов'язано, роз'яснено у листі, який отримала громада.

/Лайф
Мешканка зачитує листа, якого отримали від командира військової частини С.Іващенка:
«За нинішніх військово-політичних умов, коли зросла загроза диверсійно-терористичних актів, у командування військової частини А-2673 немає правових підстав дозволяти вільно переходити на свою територію стороннім особам та надавати можливість використовувати землі оборони для ведення господарської діяльності»/

Поспілкуватися із командиром військової частини Сергієм Іващенком, щоб отримати відповіді на свої запитання, цього дня людям так і не вдалося.

/Лайф
Мешканка розмовляє по телефону з керівництвом військової частини:
«Підійдіть до нас, чого ви боїтесь, людей? Я не можу зрозуміти. Що нам робити? Ми сховаємось у кущах і будемо на телефон знімати, якщо камеру потрібно прибрати»/

Єдине прохання людей – дати зібрати урожай. І хоч займатися господарською діяльністю тут їм не дозволяють, погрожуючи адміністративною відповідальністю, землю мешканці таки обробляють. Нишком.

/Лідія Бабенко, голова органу самоорганізації населення
Командир військової частини перший раз сказав, що він переоре, потім, що він тут взриватиме якісь прибори, він не дозволяє нам приходити на свої городи.
Нас це не зупинить, бо люди страждають матеріально, людей заставляє скрута/

Куди тільки не зверталися люди з проханням про допомогу: до керівництва військової частини, міста та області, а також – народних депутатів, але поки що – безрезультатно. У відповіді Міноборони на запит про інформацію зазначається: «Нині існує низка заборон, які обмежують права профільного міністерства як землекористувача і забороняють приймати будь-які рішення без дозволу Кабміну. Нині проводиться робота щодо напрацювання нових поглядів на розвиток Збройних Сил, зокрема їх перспективної дислокації, що передбачає можливість використання військових містечок за призначенням». Тож вдасться полтавцям зібрати свій урожай, чи ні – невідомо.

Стрічка новин