Не та нирка чи не та дитина – у Полтаві розгорівся скандал довкола операції трирічної дівчинки

«У Полтаві лікарі прооперували дитині не ту нирку» – такі заголовки наприкінці тижня з'явилися у засобах масової інформації. А деякі інтернет-ресурси розповідали про те, що хірургічне втручання взагалі зробили зовсім іншій дитині, переплутавши пацієнтів. Офіційно про розслідування факту неналежного виконання професійних обов'язків медиками заявили полтавські правоохоронці. За повідомленням сайту УМВС України в області, 3-го червня до Ленінського райвідділу міліції телефоном звернулася 29-річна жінка із заявою: її дитині помилково прооперували праву нирку замість лівої. Під час перевірки встановили: операцію перенесла трирічна дівчинка. Але замість ендоскопічної корекції лівої нирки помилково здійснили відкрите хірургічне втручання правої. Слідчі, за даними ресурсу, відкрили кримінальне провадження. Про резонансну подію у п'ятницю журналістам повідомив головний міліціонер області, а пізніше свою точку зору висловили медики. Що говорять і в якому стані нині перебуває дитина – про це далі у нашому матеріалі.

Колосальна халатність і повна нерозбірливість у ситуації, що відбувається, – так характеризує головний правоохоронець Полтавщини Олег Бех кричущий випадок у міській дитячій лікарні.

/Олег Бех, начальник УМВС України в Полтавській області
Дійсно жах. Двоє дітей знаходилось у палаті. Переплутали дітей. І замість того, щоб зробити реанімаційне втручання одній дитині, розрізали іншу дитину і провели операційні дії по суті здоровій дитині, яка не потребувала в таких діях на нирці/

Трирічна дівчинка, яка опинилася у центрі уваги, живе з батьками у Гребінківському районі, куди переїхала півроку з Донецької області. У Полтаві, за словами медиків, вона перебувала на обліку в нефролога через хронічне запалення сечової системи. У Полтаві їй мали зробити малоінвазивну операцію і мати дитини дала письмову згоду на це та на те, що хід операції може змінитись. Лікарі кажуть: ситуація далі склалася не рядова.

/Леонід Саричев, зав.кафедрою урології УМСА
Дитині була запропонована операція мінімально інвазивна – мікроскопічна корекція. Почали шукати причину кровотечі. Цистоскоп наведений: ліве вічко виділяє світлу сечу. Наводять на праве – стирчить згусток крові. Це макрогіматорія/

Кровотечу зупинили, і за понад 3 години завершили, за словами уролога, вкрай необхідну операцію. Нирку нікому не видаляли. Що ж до переплутування дитини – медики знизують плечима.

/Лариса Савченко, головний лікар ДМКЛ
- Ми вам зараз розказали ту ситуацію, яка розглядається слідчими прокуратури і внутрішніх справ. Іншого я не можу вам додати. Розмова йде за цю дитину. І ми вам усе детально розповіли.
- Таке може бути, щоб дитину переплутали?
(Лікар знизує плечима)
- В цей день готували 10 операцій. Ми такою інформацією не володіємо, щоб десь когось переплутували/

Правоохоронці заявляють: відомі лікарі, які були у той день на зміні, і всі обставини зараз з'ясовують.

/Олег Бех, начальник УМВС України в Полтавській області
Сьогодні до нас надходить інформація про те, що лікарі почали знищувати всі документи, що підтверджують їх дійсно грубу, колосальну помилку. До нас звернулася мати. Лікарі, як можуть, згладжують провину. Ми зробимо усе можливе, аби реальних винних ми покарали/

Медики переконують: усі документи у них вилучили правоохоронці. А лікар, який оперував трирічну дівчинку, Ігор Ксьонз, нині у відрядженні. Його характеризують як досвідченого фахівця. Нині триває службова перевірка та слідство. Лікарям правоохоронці закидають неналежне виконання професійних обов'язків. Покарання за це – обмеження волі до 5 років. Стан прооперованої дитини – середньої тяжкості, задовільний. Вона продовжує приймати лікування. Можливо, у майбутньому, за словами медиків, їй таки проводитимуть й заплановані раніше операції на лівій нирці.

Стрічка новин