У розпалі – сезон полуниці

У розпалі – сезон полуниці. Її чи не найбільше зараз продають на усіх міських ринках і поблизу них. Якщо два тижні тому ціна на ягоди сягала 50 гривень, то нині у вечірній час сторгуватися за полуниці можна і по 15. Втім, зізнаються самі продавці, людям небагато пропонують цього продукту так би мовити «місцевого виробництва». Ми знайшли одного з небагатьох полтавців, який сам вирощує полуницю і запевняє, що вона – екологічно чиста. Про те, як не придбати сумнівні та небезпечні ягоди, він поділився з Інною Безуглою.

Люблю смачну полуницю, зізнається полтавець Олександр. А вона – уся така, якщо вирощуєш її з любов'ю. У червні чоловік щодня навідується на свою дачу під Полтавою, що у селі Жуки. В нинішню пору тут головна увага – до цих зелених кущиків.

Полуницю Олександр вирощує більше двадцяти років. Розсаду замовляв з Одеси. Нині сам займається її розведенням. Має свою технологію для того, аби отримувати гарні та смачні ягоди.

/Олександр Онішко, вирощує полуницю
Земля має бути добре підживлена добривами. Для цього ми застосовуємо біогумус. Має бути гарна вода, добра розсада. І технологія. Ми вирощуємо гарну ранню полуницю/

Майже щодня поливають ягоди крапельним зрошенням. Завдяки цьому та сприятливій погоді нинішнього літа врожай чималий. Скільки тут кущів - годі й рахувати. За іншими мірками - 10 соток полуниць. Є ранні та суперранні сорти. Тут Розана, Клері, Дипломат Мадам Буто та інші. Головне, запевняє господар врожаю, вони екологічно чисті.
Важкі метали, радіонукліди й багато інших отруйних компонентів можуть утримувати в собі фрукти та овочі, попереджають лікарі про ранні солодощі, через те, що їх обробляють для швидшого росту чи тривалішого зберігання.

/Андрій Дзюба, терапевт
З'являється нудота, з'являється загальні ознаки отруєння: слабкість, різні алергічні реакції. І тоді перша допомога - позбутися з'їденого/

Якщо не допоможе - треба звертатись до лікарні. Але краще - не поспішати з ранньою смакотою та купувати її у місцевих агрономів, які не додають зайвої хімії. Це видно навіть за самим товаром, кажуть знавці.

/Олександр Онішко, вирощує полуницю
Полуницю треба обирати не за зовнішнім виглядом. Наприклад, коли вона дуже гарно блищить. А дивитись за смаком та запахом. Якщо її їдять ті ж мурахи, - значить, вона екологічно чиста. Не старайтесь особливо купляти її, якщо вона добре лежить. Бо буває багато отруєнь від ранньої привозної полуниці/

Триватиме природній сезон літньої полуниці до кінця червня. Та чи не найсолодша ця ягода - під завісу сезону врожаю. Тоді за смаком вона, наче мед. З такої ягоди родина Олександра, наприклад, завжди варить варення.

Стрічка новин