Полтава відзначила Велодень

Полтава відзначила Велодень. Володарі двоколісних коней традиційно наприкінці весни влаштовують таке свято у різних містечках України. Учасниками цьогорічного полтавського дійства стали кілька сот велолюбителів. Однією колоною вони проїхалися містом та влаштували цікаві розваги у Дендропарку.

У суботу не по-весняному прохолодний вітер та дощик, що накрапав місцями, не злякав справжніх велолюбителів. Попри всі примхи погоди, з різних районів Полтави вони з'їхалися до Корпусного парку.

/Володимир Семко, представник ініціативної групи форуму «Быстрее ветра»
На найпершому Велодні у 2008 році було 8 чоловік, у 2009-ому – 100. І ось так ми дісталися до півтисячі. Ну сьогодні подивимося, як погода дасть, як люди приїдуть/

Приїхали та не пошкодували про це кілька сотень полтавських велосипедистів та гостей міста. Діти і дорослі, професіонали та любителі, на класичних, гірських надшвидкісних велосипедах і на власноруч створених конструкціях – Велодень, говорять організатори, відкритий для всіх.

/Валерій Нурумов, голова ГО «ВелоПолтава»
У цей день всі велосипедисти виїзжають на вулиці своїх міст, показують, що велосипед – це круто, корисно, що треба пересідати на велосипеди, але і для того, щоб побачили і міська влада, і автомобілісти сприймали нас адекватно, тому що ми такі самі рівноправні учасники руху, як пішоходи і автомобілісти/

Не залишився непомічений сьогодні дорогою до Корпусного Віталій. Допоміг у цьому образ американського гангстера.

/Віталій «Аль-Пачіно», велолюбитель
Сьогодні, як одягнув цей костюм, вони мені уступали дорогу: «Проїзжайте, проїзжайте!»/

Сам Віталій – із Харкова. Велолюбителі з цього міста – частенькі гості у Полтаві. А от велосипедист Анатолій для сьогоднішнього дня обрав костюм кухаря.

/Анатолій «Кухар», велолюбитель
Велосипедисти багато витрачають енергії, і думаю, після Велодня потім їх буду якоюсь кашею нагодувати/

Виділяється з-поміж іншої велосипедної спільноти і Юрій. Цей триколісний транспорт він разом зі своїм товаришем змайстрували власноруч.

/Юрій Бейдик, володар незвичайного велосипеда
Він за кресленнями велосипеда Пенні Фартінга 1817 року, а зробив його триколісним, щоб людина, малопідготовлена до такої їзди, могла спокійно себе почувати на такому залізному коні/

Після короткого інструктажу від організаторів стосовно маршруту та пункту призначення колона велосипедистів стартує з Корпусного парку. Коло пошани навкруги нього – і двоколісні попрямували до Дендропарку.

Стрічка новин