Сьогодні на засіданні постійної комісії обласної ради з питань використання надр розглядалася можливість надання та продовження терміну дії дозволів на розробку та дослідження нафтогазоносних надр обл

У результаті дискусії сторони уклали домовленість, яка влаштувала і «Полтавагазвидобування», і представників комісії.

5 червня поточного року була підписана угода про співробітництво між Міністерством палива та енергетики України, Полтавською облдержадміністрацією та Полтавською обласною радою. Один з пунктів угоди – надання останніми "Нафтогазу України" переліку земельних ділянок та спеціальних дозволів на користування надрами. Натомість, НАК за цією угодою зобов'язалася вживати заходів щодо стабільного та безперебійного постачання природного газу та електроенергії населенню, промисловим та сільськогосподарським підприємствам, комунальній та бюджетній сфері Полтавської області. Крім того, "Нафтогаз України" за угодою, має до кінця цього року надати обласному бюджету 4 мільйона гривень на соціальний розвиток області. Проте, ці кошти до сих пір не надійшли.

Члени обласної комісії наголосили на необхідності виділення цих коштів, адже вони вже заплановані на соціальні витрати. Втім, представники "Нафтогазу" заявили, що такі проплати вони вважають незаконними, адже їхнє підприємтсво є державним і працює на користь України. Заступник голови обласної ради Петро Ворона нагадав, що комісія, як орган обласної влади, представляє інтереси громади регіону. Мета її роботи, за словами Петра Ворони, – це дотримання пложень угоди від 5 червня, і, принаймні, вони свої обов'язки виконують. В результаті довготривалої дискусії сторони уклали протокольну угоду. Нею постановили, що в разі проведення сесії обласної ради 10 серпня "Нафтогаз України" перерахує до обласного бюджету 400 тисяч гривень та надасть гарантійний лист на 600 тисяч. У разі, якщо сесія відбудеться 20 серпня, то остання надасть одразу мільйон гривень. Відповідно, термін дії дозволів на розробку надр Полтавської області дочірним підприємством "Укргазвидобування" було продовжено.

Стрічка новин