Під Новими Санжарами гасили масштабну пожежу

Під Новими Санжарами гасили масштабну пожежу. Тут горів молодий ліс. Рятували його вкупі лісівники, надзвичайники та залізничники. Пожежа була не справжньою, а інсценованою – для того, щоб перевірити готовність до пожежонебезпечного періоду. Чи є чим гасити пожежі та чи готові люди – знає Олена Ляшенко. 

Камера лісівників зафіксувала пожежу під Новими Санжарами. Горить понад 5 гектарів лісу. Цю історію вигадали для перевірки – чи працює техніка і чи готові люди до пожежонебезпечного періоду. Він триває майже півроку і тримає в тонусі лісівників, надзвичайників і навіть протипожежний підрозділ «Укрзалізниці». Якщо вогонь не дуже розгулявся і площа, що горить, менша, ніж 5 гектарів, лісівники запевняють: самі справляються. На пожежу їде ось такий модуль, начинений особовим складом і приладдям.

Найперше – трактор оборює ділянку, і тоді вогонь не перекинеться далі. Коли пожежа масштабна – кличуть рятувальну службу.

/Олег Парфеня, завідувач сектором охорони лісу Полтавського обласного управління лісового і мисливського господарства
Ми вже років 7 тісно дуже співпрацюємо з МНС. Вони нам допомагають дуже. Коли ми не справляємося, вони виїздять на поміч. Зараз, коли така спека стоїть, завдання наше – погасити те, що трохи, ніж потім гасить великі площі пожеж/

Крім надзвичайників, масштабні пожежі гасять і спеціальні підрозділи «Укрзалізниці». У них є 5 поїздів та навчений особовий склад.

/Олександр Яковенко, начальник сектору з пожежного нагляду Полтавського загону воєнізованої охорони
З моменту видачі наказу на виїзд пожежного поїзду повинно пройти не більше 20 хвилин, за двадцять хвилин здійснюється від'єднання поїзда від місця дислокації, подача локомотива і подача поїзда з черговою вартою/

Поїзд перевозить великі об'єми води, а люди у формі гасять пожежу.

/Олексій, пожежник пожежного потягу станції «Полтава Південна»
- Захищає від ударів, має при собі захисний бар'єр.
- Це від чого?
- Від вогню/

Неподалік місця дислокації вогню МНС-ники розбивають штаб, який має координувати дії усіх, хто гасить пожежу.

/Олексій Бехтер, провідний спеціаліст Управління рятувальних сил ГУ ДСНС України в Полтавській області
Місце пожежі на карті позначаємо, визначаємо сили і засоби. Вітер, оце все враховується, трактор оборює територію, щоб потім за нею уже вогонь по землі не перейде. Потім ми оточуємо територію і гасимо полум'я/

Якщо гасіння справжньої пожежі забирає чимало часу, сил і здоров'я, то із удаваною справилися швидко. І залишилися задоволені і технікою, і власними діями.

/Геннадій Бровар, в.о.начальника ГУ ДСНС України в Полтавській області
На навчання було задіяно 24 чоловіка особового складу ДСНС і 5 одиниць техніки. Від лісництва було задіяно 11 чоловік особового складу і 3 одиниці техніки. Від залізниці був задіяний 1 протипожежний поїзд і 6 чоловік особового складу. На мій погляд, і ви самі бачили, спрацювали всі відмінно/

Протипожежні служби кажуть: у 99% випадувх у пожежах винні люди. Кинуті у суху траву недопалки, вогнища посеред лісу – цього всього може не бути.

Стрічка новин