Журналісти побачили умови утримання у Машівській виправній колонії

Ще з 20-х років минулого століття у селі Кустолово-Суходілка Машівського району працює виправна колонія. Нині це установа мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання для чоловіків, вперше засуджених за злочини, вчинені з необережності. У 80-х роках тут було майже 2 тисячі засуджених, нині – лише 160. Вони можуть вільно пересуватись територією, де знаходяться виробничі об'єкти, на яких працюють. Як живеться засудженим в установі – дізнавалися наші кореспонденти Марина Молька та Антон Старишко.

27-річний житель Донеччини Олександр Дурін відбуває покарання у Машівській виправній колонії через дорожньо-транспортну пригоду. Термін покарання для нього завершиться навесні 2017-го, поки що від рутинних буднів Олександра рятує робота – працює в установі дояром.

/Олександр Дурін, засуджений
Я сам із міста, з коровами ніколи не працював, я навіть їх вперше на власні очі тут побачив! Боявся дуже спочатку, а потім звик/

Таких, як Олександр, в установі – майже 160, усі – із різних куточків України.

/Юрій Шевченко, начальник Машівської виправної колонії №9
Це установа мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання. Тут засуджені вільно пересуваються по території, на якій працюють, вони працюють на виробничих об'єктах установи/

Засуджені можуть використати період відбування покарання з користю, наприклад, отримати професійно-технічну освіту. На базі колонії, зокрема, готують кухонних робітників, конюхів та операторів-свинарів.

/Юрій Шевченко, начальник Машівської виправної колонії №9
Згідно із законодавством, засуджені, які прибувають до нас, через пів року можуть поселитися всією сім'єю у селі за умови, що засуджений не порушує режиму відбування/

Колонія має своє підприємство із сільськогосподарським профілем. За словами начальника Юрія Шевченка, тут – замкнутий цикл виробництва: вирощують продукцію рослинництва і тваринництва, переробляють її та реалізують через магазини. За свою працю засуджені отримують заробітну плату. Микола, який відбуває покарання в установі, працює трактористом, говорить, для таких, як він, створили гарні умови.

/Микола, засуджений
Ми майже як вдома, вільно!/

За колонією закріплено 2 тисячі гектарів землі. Окрім вирощення сільськогосподарських культур, в установі займаються тваринництвом: нині тут – 1050 голів ВРХ, з яких 400 – дійного стада. У фінансовому плані Машівська виправна колонія – повністю на самоутриманні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію