Вже цього року на українців чекають 4 нових «пенсійних» закони

Вже цього року на українців чекають 4 нових «пенсійних» закони. Кабінет Міністрів подав ці документи на розгляд Верховної Ради. Законопроекти передбачають скасування спеціальних пенсій, призначення всіх пенсій за нормами єдиного закону, запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення. Про ці та інші можливі реформи – у наступному сюжеті.

Основна мета нововведень – розбудова багатокомпонентної пенсійної системи. Вона дозволить виплачувати пенсії з 3-х різних джерел: із солідарної та накопичувальної систем і системи недержавного пенсійного забезпечення, розповідає заступник начальника Пенсійного фонду Полтавщини Володимир Носенко. Реформа нині діючої солідарної системи, коли працюючі утримують пенсіонерів, відбудеться шляхом уніфікації пенсійного законодавства. Нині в Україні діє понад 20 законів, а в новому документі передбачено об'єднання всіх правових норм. Також пропонується звільнити солідарну систему від невластивих для неї виплат. Це витрати на доплату до мінімальної пенсії. За оцінками експертів, буде вивільненено понад 6 мілярдів гривень Пенсійного фонду України, на Полтавщині ця сума складе 23 мільйони. Доплати, говорить Володимир Носенко, планують здійснювати за рахунок Держбюджету. Зміни торкнуться і спецпенсій. Нардепи, прокурорсько-слідчі працівники, судді, держслужбовці, журналісти, дипломати та інші особи до кінця цього року ще будуть отримувати виплати в повному обсязі. Скасовані пенсії будуть пізніше.

/Володимир Носенко, перший заступник начальника ГУ Пенсійного фонду Полтавщини
В законопроекті сказано, що спецпенсії будуть скасовані пізніше. Тобто з 1 січня 2016 року. Всі люди, які заробили цю спецпенсію, можуть скористатися правом за нині діючим законодавством до 1.01.2016 року/

Починаючи з 2016, пенсії держслужбовцям призначатимуться на загальних підставах з виплатою разових компенсацій залежно віж стажу служби: від 10 до 15 років – 10 прожиткових мінімумів (9490 гривень), від 15 до 20 років – 15 мінімумів (понад 14 тисяч), понад 20 років стажу – 20 мінімумів (майже 19 тисяч гривень).
Ще один законопроект – «Про запровадження накопичувальної пенсійної системи». Її планується запровадити до 2017 року. Учасниками накопичувальної сиситеми, зазначає Володимир Носенко, будуть всі громадяни до 35 років. Ставка початкового внеску складатиме 2%, і кожного року збільшуватиметься на 1%.

/Володимир Носенко, перший заступник начальника ГУ Пенсійного фонду Полтавщини
Після 22-го року ставка складатиме не більше 7% від заробітної плати. Паралельно буде йти відшкодування тих внесків із зарплати, які зараз здійснюються у нині діючу солідарну систему/

Певна революція відбудеться і у сфері обслуговування громадян. Планується запровадити принципово нову форму нарахування пенсій, не залежно від місця реєстрації людини. Тобто буде єдина база по всій Україні.

/Сергій Гаврилко, начальник управління інформаційних систем ГУ Пенсійного фонду Полтавщини
Це буде по суті електронна пенсійна справа. Основними її перевагами буде поліпшення обслуговування громадян. Людина, коли прийде в наш територіальний центр, вона зможе буквально за 15 хвилин оформити пенсію, обрати необхідний варіант/

Далі прийде повідомлення на мобільний з датою виплати та розміром пенсії. Єдину електронну систему планують запровадити до кінця цього року.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію