На Полтавщині 250 клієнтів Інтернет-магазинів потрапили на гачок до аферистів

На Полтавщині 250 клієнтів Інтернет-магазинів потрапили на гачок до аферистів. З початку року шахраї ошукали обдурених користувачів на 150 тисяч гривень. Як можна захиститися від аферистів у всесвітній мережі, знає Крістіна Брігіда.

Зростання кількості оборудок на сайтах Інтернет-магазинів фахівці сектору боротьби з кіберзлочинністю пояснюють високим попитом на послуги Інтернет-ресурсів. Від початку року у Полтавській області таким чином аферисти ошукали кількасот осіб.

/Віктор Ремський, заступник начальника УМВС України в Полтавській області
Більшість таких злочинів вчиняється з використанням відомих Інтернет-сайтів, яким люди звикли довіряти. Шахраї це використовують на свою користь і вчиняють злочини/

У фактах, зареєстрованих на території області, чимало прикладів створення фіктивних акаунтів з товаром або послугами, за які аферисти вимагають від клієнтів передплату. Суми збитків, завданих потерпілим, в середньому коливаються в межах від 300 до 8 000 гривень. У більшості випадків причиною потрапляння у пастку до шахраїв стає звичайна неуважність та легковажність.

/ошукана користувачка
Вони роблять акцент... Якщо, припустимо, прийшло смс, вони кажуть, подивіться в смс «ліміт перевищує». Я не всю смс читаю, а звертаю увагу на конкретні слова. Якби я прочитала її повністю, побачила, що «ліміт перевищує на зняття»/

Оскільки вибір Інет-магазину, продавця або покупця і способу придбання (або реалізації) товару залишається винятково за користувачем, наголошують правоохоронці, насамперед, він має бути зацікавлений у перевірці інформації про людину, з якою укладає усну домовленість.

/Віктор Ремський, заступник начальника УМВС України в Полтавській області
Не потрібно довірятися одразу по телефону людям, що б вони вам не розповідали. Потрібно перестрахуватися. Тим паче, не можна по телефону давати якісь свої персональні дані, дані свої карток кредитних, документів своїх/

Крім цього, варто зберігати історію листування або телефонних перемовин до моменту отримання товару або коштів, а також звертати увагу на рейтинги продавців (покупців), які передбачені сайтами оголошень, де можна безкоштовно розмістити інформацію про товар або послуги.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію