В Університеті економіки і торгівлі показали виставу, яку в світі вже подивилося близько 10 тисяч глядачів

В Університеті економіки і торгівлі показали виставу, яку в світі вже подивилося близько 10 тисяч глядачів. «Анна Франк. Уроки історії і толерантності» – така назва презентованого спектаклю. Захід приурочили до Дня Європи в Україні.

Анна Франк – єврейська дівчина, яка народилася в Німеччині, але в 1933 році її родина втекла в Амстердам. Проте і там застала їх німецька окупація, і вона протягом 25 місяців разом зі сім'єю переховувалася в окупованих Нідерландах. Добре знайомий зі сторінками життя цієї родини ветеран Віктор Закерничний, який прийшов на виставу.

/Віктор Закерничний, ветеран
Завдячуючи тому, що оця єврейська родина потрапила в коло людяних людей, не видали цю родину нацистам/

Весь час, перебуваючи в Амстердамі, Анна вела щоденник, який став згодом всесвітньо відомим. Саме на основі спогадів з цього щоденника і була поставлена вистава «Анна Франк. Уроки історії і толерантності».

/Олена Говорова, координатор проектів ГО «Педагогічний центр «Академія»
Вистава несе найголовнішу думку, найголовнішу місію виконує, тобто зупинити прояви ксенофобії, антисемітизму і запобігти трагічним помилкам минулого/

Спектакль підготував педагогічний центр «Академія» та школа «Паросток». Учениця цього закладу Кароліна Лемешко їздила в Швецію та Нідерланди, де брала участь у виставі, граючи головну роль.

/Кароліна Лемешко, грає А.Франк
Найбільше у виставі мені подобається фрагмент, коли Анна представляє свою родину: тата, маму, свою старшу сестру Марго. І це дуже цікавий танець, і читання уривку з щоденнику також є цікавим, бо дізнаєшся багато про її родину/

З часом родина Франк таки була схоплена та відправлена до концтабору в Аушвіц, а пізніше – до Берген-Бельзена. Єдиним членом сім'ї, хто вижив у нацистських таборах, був батько Анни. Все своє життя, до 1980 року, він присвятив популяризації записів своєї доньки.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію