Вихід на пенсію – не привід для депресії

Вихід на пенсію – не привід для депресії. Полтавські пенсіонери, герої нашого наступного сюжету, кажуть: з'явився час на те, до чого ніколи не доходили руки. Наприклад, прогулятися рідним містом у пішохідній пізнавальній екскурсії. 

Микола Малик на добровільних засадах працює у центрі реабілітації Октябрського району, веде гурток «Краєзнавство Полтавської землі». Його аудиторія – активні пенсіонери, яким цікаво, як жила Полтава 50, 100 і більше років тому. Окремі теми закріплюють такими собі пізнавальними прогулянками містом – безкоштовними екскурсіями. Цього року це уже четверта.

/Микола Малик, краєзнавець
Сьогодні тема в нас – «Духовна Полтавщина». Мається на увазі християнство, пов'язане із архиєрейським будинком, єпархіальним жіночим училищем, духовним училищем чоловічим. Одночасно відвідаємо Архиєрейский садок, тепер там називається
«оранжерея»/

Поки що – ознайомча лекція на лаві в Корпусному парку, незабаром вони вирушать у напрямку Ботанічного саду. Дехто із слухачів каже: мало не впали у депресію, коли вийшли на пенсію. А ось такі зустрічі рятують і настрій, і життя.

/Валентина Драченко, пенсіонерка
Поки ти навчаєшся, доки ти живеш. І тому цікаво в будь-якому віці. Так як молодь у мене бере інтерв'ю, хотіли мені питання задать, а я зразу хочу сказать побажання: шановні, життя настільки цікаве і непізнане, що вперед, навчайтеся, і вам буде добре і весело в будь-які часи/

До пенсіонерів долучається молодь: студенти, які вивчають менеджмент в туризмі. Вони на цих екскурсіях вчаться їх проводити. Безкоштовні пішохідні екскурсії придумали у Полтаві недавно.

/Лариса Оніщук, директор Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської ОДА
Була і музична Полтава, була екскурсія центральною частиною міста, була на Першотравневий проспект, пов'язана із жінками, ну і так далі. Тобто по різним напрямкам/

Цим молодим людям уже у суботу бути волонтерами – проводити безкоштовні екскурсії для гостей міста, які приїдуть на міжрегіональний фестиваль «Гастрономічна гостинність Полтави».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію