У місті буде створено Координаційну раду з питань захисту споживачів

Мета її діяльності – вдосконалення ринкових відносин та налагодження ефективного діалогу між владою, підприємцями та споживачами.

На засіданні міської Координаційної ради обговорювали взаємодію підприємницьких структур, які працюють за спрощеною системою оподаткування, з податковою адміністрацією міста, та реалізацію державної політики в сфері захисту справ споживачів. Начальник податкової інспекції у місті Богдан Лизун розповів, що у Полтаві є тенденція до збільшення платників єдиного податку. Станом на 1 червня цього року у Полтаві нараховується 20 700 суб'єктів господарської діяльності, з них 7747 працює за спрощеною системою оподаткування. На даний момент у таких підприємствах працевлаштовано 5748 чоловік, проте насправді їх набагато більше. Позитивними наслідками системи спрощеного оподаткування є великий доход до місцевого бюджету. Наприклад, за минулий рік ця сума склала близько 16 мільйонів гривень. Мер Полтави Андрій Матковський наголосив на важливості такої системи оподаткування.

Координаційна рада прийняла рішення ініціювати перед законодавчими органами України питання щодо законопроекту в частині можливості застосування системи спрощеного оподаткування суб'єктами малого підприємництва державної та комунальної форми власності.

Також на нараді обговорили проблеми захисту прав споживачів. За 1 квартал поточного року до обласного Управління з питань захисту прав споживачів надійшло близько 2000 заяв щодо низького рівня обслуговування та недоброякісної продукції. До адміністративної відповідальності притягнуто 700 підприємців. За цей період стягнули штрафів на суму 225 тисяч гривень за порушення прав споживачів. Складною залишається ситуація на ринках. Більше 60 відсотків заяв до Управління – стосовно саме цих порушень на ринках міста. Тому учасники наради прийняли рішення створити міську Координаційну ради з питань захисту прав споживачів, яка б не тільки була органом контролю за якістю послуг та товарів, а й створювала ефективний діалог між споживачами, виробниками та власниками продукції.

Стрічка новин