До Полтави завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Литви в Україні Марюс Януконіс

До Полтави завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Литви в Україні Марюс Януконіс. Його зустрічало керівництво міста та області. Під час діалогу обговорили співпрацю у різних галузях, таких як освіта, наука, здоров'я і бізнес-проекти.

Зустріч посла Литви та місцевого керівництва відбувалася за зачиненими дверима. Журналістів на засідання не запросили, відтак довелося чекати закінчення діалогу. Основне, що обговорили посадовці, – економічні питання. В першу чергу вели розмову про майбутні ринки збуту наших промислових підприємств, оскільки раніше основним споживачем місцевих виробників була Росія. Нині ж цей ринок закритий.

/Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА
Ми шукаємо інші ринки, ми звернулися до пана посла, щоб він посприяв залученню литовських бізнесменів, щоб вони поспілкувалися, щоб ми змогли презентувати нашу продукцію на ринках Литви/

Розвиток освіти, науки та охорони здоров'я. На це теж звернули увагу під час зустрічі. Особливо литовська сторона, говорить Марюс Януконіс, переймається станом бійців АТО. Відтак до кінця року планують відкрити спеціальний реабілітаційний центр.

/Марюс Януконіс, Надзвичайний і Повноважний Посол Литви в Україні
Маємо намір створити психологічно-реабілітаційний центр в Полтаві спільний литовців та українців щодо реабілітації учасників АТО/

Загалом зовнішньоторговельний обіг товарів Полтавщини з Литвою за підсумками минулого року становив понад 23 мільйона доларів. За словами Андрія Пісоцького, експорт становив 6 мільйонів, а імпорт – понад 17 мільйонів доларів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію