12 травня – професійне свято медичних сестер

12 травня – професійне свято медичних сестер. Чому середній медичний персонал повелося називати ніжним словом «сестра», чи бувають медичні мами і просто про них, про медсестер, – у нашому наступному сюжеті. 


/Олена Ляшенко, журналіст
Медичних сестричок у відділенні реанімації для новонароджених по праву можна назвати медичними мамами. Вони беруть на себе проблеми по годуванню та догляду за дитинкою/

Це дитя тут величають Олександр Сергійович, він народився учора з вагою трохи більше кілограма. Усе тільце – у трубках та катетерах – тільки так воно може їсти, дихати, жити. Ось така медична конструкція заміняє йому материнську утробу. Тут тихо, тепло, належна вологість. Міняє памперс, годує, зважує, міряє тиск, фактично, служить за маму медсестричка Таня. Вони з колегами мають день і ніч чатувати біля діток, чиє життя прив'язане до медичного обладнання.

/Тетяна Миколаєнко, медична сестра відділення реанімації новонароджених дитячої обласної лікарні
Результат, який ми отримуємо, він цього вартий – наших переживань, наших недоспаних ночей, наших нервів/

Тут пам'ятають кожного по імені. Стенду, присвяченого пацієнтам, немає, мабуть, більше ніде, крім відділення дитячої реанімації.

/Тетяна Миколаєнко, медична сестра відділення реанімації новонароджених дитячої обласної лікарні
В нашому відділенні лежала трійня, Софійка, Назар і Тарас. Усі вони народилися недоношеними, наменший був Тарас – 670 грам. В даний момент їм уже років по 4, то вони дуже гарні дітки, дуже розумні, вони до нас приходили. Коли ми на них дивимось, згадуємо, як ми їх лікували, то розуміємо, що наша робота – не просто так/

Завідуючий відділенням каже: медсестричка – це очі, вуха та руки лікаря. Вчені навіть бралися доводити, як багато залежить від медичних сестер.

/Олександр Варяниця, зав.відділенням дитячої реанімації обласної дитячої лікарні
В роботі реанімаційного відділення успіх на 60% залежить від медичної сестри. А в новонароджених відділеннях, неонатальних – на 80%. Я люблю повторювати фразу, що можуть 7 розумних професорів призначити дуже розумне і правильне лікування, але якщо одна сестра його не зробить на якомусь етапі, бо сьогодні одна, завтра друга, то ніякого успіху ми не отримаємо/

Чомусь саме їх звуть ніжним словом «сестра». Тих, хто самовіддано доглядає, годує, терпить усі примхи хворого.

/ІНТЕРШУМ
Іще раніше були сестри милосердя – це при монастирях, тоді і далі пішло/

На честь дня народження однієї із засновниць служби сестер милосердя Великобританії Флоренс Найтингел і повелося відзначати День медсестри 12 травня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію