Микола Підгорний презентував виставку однієї картини

Виставку однієї картини презентував у Полтавському художньому салоні Заслужений художник України Микола Підгорний. Одна з останніх його робіт присвячена воєнній тематиці. За словами автора, коли працював над цим полотном, згадував ветеранів, які пережили війну, та тих хлопців, які зараз наражаються на небезпеку на Сході.

На цій виставці погляди всіх присутніх прикуті лише до однієї картини. Цього дня у неї – прем'єра. Вперше Заслужений художник України Микола Підгорний демонструє це полотно широкому загалу. Його презентацію митець присвятив Дню Перемоги.

/Микола Підгорний, Заслужений художник України
Мій батько, як і багато інших, воював. Він визволяв Україну, за що отримав нагороди – Орден за звільнення України/

Працюючи над цією картиною, Микола Підгорний, зізнається, думав і про батька, і про тих людей, яких торкнулася та війна, і про нинішніх захисників України. Робота над нею зайняла майже 5 місяців. Відкриття самої експозиції автор не вважає масштабною мистецькою акцією. Це, говорить, – перш за все присвята усім ветеранам. На картині – звичайні солдати, які одні з перших кидалися в бій у далекому 41-ому.

/Микола Підгорний, Заслужений художник України
У них немає ще ні відзнак, ні погон, ні орденів. Це люди, які у перші дні війни зіштовхнулися з цією машиною фашистською, і їх вже, скоріш за все, немає в живих/

І раніше у своїх роботах Микола Підгорний звертався до воєнної тематики. Утім ця картина у мистецькому та композиційному плані – особлива.

/Алла Тимошенко, зав. відділом науково-масової та виставкової роботи Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка
Я нас всіх вітаю з дуже сучасною, абсолютно новою творчою роботою в тому, що перед нами як молодий художник, заповзятий, він веде за собою в свій діалог. Там навіть відкрита композиція, там дуже цікава композиція роботи, коли ти заходиш, і ти вже серед цих людей, ти вже в колі тих, хто спілкується/

На відкриття виставки до Художнього салону завітали друзі, знайомі, колеги Миколи Підгорного.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію