Виставка із циклу «Свідки історії» відкрилася у Свято-Успенському соборі

Виставка із циклу «Свідки історії» відкрилася у духовно-культурному центрі Свято-Успенського собору. Вона розповідає про життя Полтави під час окупації. Тут представлені світлини із приватних колекцій, більшість яких полтавці побачать вперше. 

На виставці «Життя Полтави під час окупації» представлені світлини із двох колекцій. Перша являє собою аматорські фотографії німецького залізничного інженера Херберта Келлера, який працював в окупованій Полтаві. Другу колекцію придбали в архіві документів Фонду Пруської культурної спадщини, який знаходиться в Берліні.

/Олег Безверхній, військовий історик, допомагав в організації виставки
Там величезна кількість фото, серед яких нещодавно було знайдено 60 фотографій, зроблених у Полтаві офіцерами і фотокорами німецьких видань/

Деякі фотографії полтавці побачать на виставці вперше.

/Сергій Козлов, директор духовно-культурного центру Свято-Успенського собору
Наприклад, фото відвідин Полтави Адольфом Гітлером 1-го червня, вони є і в інтернеті, але там вони іншої якості/

Окрім фотографій із приватних зібрань на виставці – нагороди, якими відзначали полтавців, карти та періодичні видання того часу.

/Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький
Ми звикли бачити історію однобоко, нас так вчили. Історія – це пропаганда, але історія і події мають багато граней. Ця виставка дає нам можливість побачити інший бік війни. Це трагедія, яку ми маємо осмислювати, маємо вчитися, але бачу, людство висновків не робить/

Це вже 4-та виставка із циклу «Свідки історії», цього разу її присвятили 70-й річниці перемоги над фашизмом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію