Реформи по-полтавськи: громадськість пропонує владі свою допомогу у вирішенні проблем медицини

Замість Лікарняної каси для полтавців має бути запроваджена страхова медицина. Лише так реально здолати корупційні схеми, вважає головний редактор газети «Останній Бастіон» Геннадій Сікалов. З цього питання він ініціював засідання круглого столу в обласній адміністрації, тим самим пропонуючи обласній владі свою допомогу, щоб вирішити проблеми медицини в області. На зібрання приїхали керівники різних організацій та лікарень з міст і районів. А ось ті, з ким хотіли провести конструктивну розмову, громадськість проігнорували.

За перенесенням інфекційної лікарні та відселенням обласної дитячої у Полтаві можуть критись негативні для мешканців міста наслідки. На цьому просто хочуть заробити гроші, такі побоювання висловлюють полтавці.

/Геннадій Бурлака, представник громадськості
Нам відомо, що їх хочуть просто прибрати, знищити – перенести, як нам сказали. А я думаю, що ці приміщення в центрі міста просто-напросто потім будуть під офіси віддані/

Неабияк занепокоєні представники громадськості станом сільської медицини. Замість реформ та допомоги, говорить Геннадій Сікалов, відбувається погіршення життя. Мова йде про закриття амбулаторних пунктів в області.

/Геннадій Сікалов, голова ГО «Останній Бастіон»
Закриваючи пункт в одному місці, влада намагається 10-15 сіл об'єднати в іншому селі за 40-50 кілометрів, куди дідусь і бабуся змушені будуть їздити. Ми кажемо: раз ця сільська медицина є, вона була у програмі Уряду, президентів – і тих, і нинішнього, – ми за те, щоб ця сільська медицина працювала. На неї були виділені сотні мільйонів коштів/

Та чи не найбільше громадські активісти хотіли запропонувати допомогу у боротьбі з корупцією у сфері надання медичних послуг. «Лікарняну касу Полтавщини», говорить Геннадій Сікалов, треба терміново змінювати. І він як ініціатор «круглого столу» прийшов запитати у вищих чиновників: чи готові вони реформувати медицину так, як цього вимагає Міністр охорони здоров'я.

/Геннадій Сікалов, голова ГО «Останній Бастіон»
Щорічно витрачаючи десятки мільйонів, зібрані «Лікарняною касою» та іншими фондами, та приватизуючи їх через конвертаційні центри, лікарі втрачають, можливо, більше. Повагу людей. Ми пропонуємо запроваджувати реформи, коли фонди, які паразитують, не будуть витрачати ці кошти. А запроваджуватимуть нові технології в галузі медицини. І люди, і лікарі не будуть принижувати себе через хабарі, які одні беруть, а інші дають/

Втім на зустріч із громадою ні губернатор, ні голова обласної ради не з'явилися. З чиновників відповідав тільки директор профільного департаменту.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
На території лікувальних закладів благодійних організацій не зареєстровано. Ніхто сьогодні, і я постійно про це говорю, не треба вимагати з пацієнта сплати за ці внески. Сьогодні ми повинні зрозуміти: у галузі охорони здоров'я видатки на її утримання вкрай обмежені. Тобто, сьогодні треба міняти повністю систему. Вводити страхову медицину, вводити інші щаблі, або легалізувати плату, яка є у лікувально-профілактичних закладах/

Полтавці хотіли запитати у керівників області: чому медицина у такому стані, і спільно почати вирішувати проблеми. Але адміністрація запропонували тільки записати рекомендації від громади.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію