Проти війни протестують музейники

Проти війни протестують музейники. Вони дістали із фондів замальовки фронтовиків Другої світової, на яких зображені наслідки бойових дій. Опішнянська катівня, розгромлені Полтава, Кременчук та європейські міста – картини, які щойно виставили у Краєзнавчому музеї, мають однакову художню та історичну вартість.

Усі картини на виставці у Краєзнавчому музеї мальовані очевидцями Другої світової війни. Що таке опішнянська катівня, який вигляд мав Краєзнавчий після бомбардування, вони бачили на власні очі. Музейники кажуть: виставка – їх вклад у те, щоб війна ніколи не прийшла до нашого міста, їх прагнення до перемоги.

/Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Краєзнавчого музею
Ці малюнки показують, наскільки війна руйнує все, до чого торкається, наскільки робить усе безликим. Без відповідних написів ми би ніколи не здогадалися, що відомі місця Полтави зображені на цих малюнках/

Більшість із цього всього змальовано з натури, тому художники-професіонали називають ці картини документальними.

/Юрій Самойленко, голова Полтавської обласної спілки художників України
Що важливо – що учасники війни, або учасники тих подій, є свідками того часу/

Чиновники говорять: окрім історичної та художньої, виставка має виховну цінність.

/Володимир Микійчук, заступник голови Полтавської ОР
Це дуже важливо – побачити людям, яка була Полтава тоді, і яка вона зараз гарна, відбудована. І ми повинні знати, до чого може привести ця війна/

Білоруський Полоцьк, німецьке Лабіау та українська Полтава тут однаково схожі. І дуже нагадують сучасний Донбас. У музеї думають: тримати виставку місяць, чи залишити аж до вересня, до річниці визволення України.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію