У розпалі – навчання у рамках проекту «Школа волонтерів»

У розпалі – навчання у рамках проекту «Школа волонтерів». З молоддю працюють професіонали (медики, психологи, фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій). Сьогодні юнаків і дівчат вчили надавати психологічну допомогу, і робили це на практиці: обігрували різні критичні ситуації. Марина Молька – далі.

Проект «Школа волонтерів», який стартував у середині квітня, реалізують на базі комунальної установи «Обласний молодіжний центр». Навчання для юнаків і дівчат тут безкоштовне.

/Галина Васильєва, учасниця проекту «Школа волонтерів»
Якщо ти хочеш допомогти, одного бажання замало, потрібні ще знання та навички. Щоб їх здобути, я прийшла сюди/

Нині молодь навчають надавати психологічну допомогу. Зі студентами, які відвідують «Школу волонтерів», працює психолог Юлія Фалєєва.

/Юлія Фалєєва, психолог ГУ ДСНС у Полтавській області
Це буде не навчання на рівні лектор-учні, а груповий процес, коли кожен з учасників групи надаватиме взаємопідтримку, буде взаємозв'язок з кожним/

Під час тренінгу завданням студентів було обіграти різні життєві ситуації. Психолог навчала молодь спілкуватися з людьми у різних кризових станах, зокрема, використовуючи «мову тіла».

/Лайф (психолог спілкується зі студентами)
На слова припадає майже 10% інформації, якщо за 100% взяти спілкування, все інше залежить від позиції тіла. Що це означає (закладає руки)? Ця поза закрита/

Одним із завдань було віднайти спільну мову з людиною, яка перебуває у кризовому стані. Учасники тренінгу пропонували свої варіанти.

/Євгенія Чепурко, учасниця проекту «Школа волонтерів»
Можливо, ця людина з проблемою не хоче йти на контакт, то ми не повинні загострювати увагу на її проблемі. Ми навпаки повинні відволікти від цієї теми. Якщо це дитина, припускаємо, що потрібно сісти для того, щоб опинитися з дитиною на одному рівні/

Обігрували під час тренінгу й інші ситуації: волонтерам потрібно було заспокоїти матір, яка загубила дитину у людному місці, а також саму дитину, яка опинилася у схожих обставинах.

/Анатолій Безпалюк, директор КУ «Обласний молодіжний центр»
Я ніби-то досвідчена людина, але 4 рази змінювати свою тактику в залежності від ситуації – трішки складно. Скажу, що я вражений підготовкою молоді, вони цікаво і активно говорили про деякі речі, про які не здогадувався сам/

Ось такі вони, майбутні волонтери, яких об'єднала спільна мета – допомагати людям.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію