5 травня – Міжнародний день боротьби за права інвалідів

5 травня – Міжнародний день боротьби за права інвалідів. У Полтаві він позначився виставкою «У пошуках ікони», автор якої – із обмеженими можливостями. Він намагається достукатися до кожного і довести: будь-яка людина – образ і подоба Творця.

На виставці, яка щойно відкрилася у музеї-садибі імені Короленка, – портрети відомих і не дуже людей. Письменники, люди із шоу-бізнесу, і тут же – просто обличчя, змальовані з тих, хто поруч. Виставка називається «У пошуках ікони».

/Юрій Данільченко, автор виставки
В релігійному сенсі це образ Божий в людині, в мистецькому – це теж образ. Будь-який портрет – це образ/

Автор – людина із особливими потребами. Юрій Данільченко каже: хоче достукатися до кожного із протестом проти дискримінації. Таких людей, які приїхали на відкриття виставки, нечасто побачиш на вулиці. Від них відвертають погляд і роблять вигляд, що їх не існує, здорові. Виставку приурочили до Міжнародного дня боротьби за права інвалідів, який відзначають 5 травня.

/Людмила Вітенко, науковий співробітник музею-садиби ім.В.Г.Короленка
Із цих портретів на нас дивляться очі надзвичайно щирих і позитивних людей, людей без маски. Саме такими людьми без маски є люди з обмеженими можливостями/

Поряд із портретами Юрія Данільченка – вишивки його дружини та рукоділля переселенки із міста Щастя. Така виставка саме в музеї Короленка символічна, кажуть його працівники. Володимир Галактіонович за життя переймався соціальною адаптацією людей із обмеженими можливостями.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію