Страус із зони АТО живе у Полтаві

Страус із зони АТО живе у Полтаві. Майже півроку тому його перевезли волонтери з-під Донецького аеропорту. Кіборг, який доглядав за птахом на війні, загинув. Ініціатором перевезення ему до Полтави стала мама бійця. Федя уже освоївся у нашому місті, навіть придивляється собі наречену із страусів-дівчат, які живуть в еколого-натуралістичному центрі. 

Страус Федя із зони АТО став героєм українських новин. До нього регулярно приїздять журналісти із Києва. Він – єдиний, хто залишився із колекції птахів одного із заможних жителів Донбасу. Не на камеру про нього розповідають, що ніби-то він – єдиний, кого не з'їли в голодному Донецьку. За нього заступився кіборг із Полтави Валерій Боняківський. Коли боєць загинув, мама виконала останню волю сина і ініціювала переїзд птаха до мирного міста. Ему деякий час жив із нашими на передовій, і допомагав їм, чим міг.

/Марія Валюх, зав.відділом сільського господарства Полтавського еколого-натуралістичного центру
Якщо проїздила якась нова машина, то він її обов'язково обстежував. Був у них чоловік, який сторожем на КПП сидів. Одного разу він заснув, і цей страус підійшов до нього, зняв із нього головний убір, той чоловік одразу прокинувся/

Перезимувавши у вольєрі еколого-натуралістичного центру, Федя знайомиться із нареченими. Дві ему-панянки уже два роки як переїхали із Асканії-Нової.

/Марія Валюх, зав.відділом сільського господарства Полтавського еколого-натуралістичного центру
Сім'я у них складається з одного самця і двох-трьох самок. Будемо спостерігати, як на нього будуть реагувати самки, бо самки можуть навіть забити самця, якщо він їм не до вподоби/

Сліди залицяння – подряпини на огорожі. Так, через бар'єр, відбувається притирання характерів.

/інтершум
Вони випробовують, хто з них сильніший, хто менш активний. Одне із проявів характеру те, що вони б'ються/

Ось ця довгонога красуня, схоже, найбільше подобається Феді.
Про ему розповідають, що вони милі та розумні, проте часом шкідливі, бо обгризають бруньки із дерев. Улюблені ласощі – фрукти, проте із ними зараз сутужно. Тож у центрі дозволяють приносити гостинці, і під наглядом співробітника підгодовувати птицю.

/Олена Ляшенко, журналіст
Не тільки у страуса Феді своя історія. Про кожного можна розповісти щось цікаве. Приміром, це миле створіння підкинули сюди разом із пайком - пакетом молока та ковбасою/

Безіменне кошеня метушиться біля клітки із павичем. Його тата і маму отруїли відвідувачі, нагодувавши сухариками до пива. А це – в'єтнамське порося Фунтик.

Його не підкинули – принесли горе-господарі, які завели собі тваринку і не справилися. До центру він потрапив вдвічі меншим, ніж зараз, господарі запевнили: більшим не виросте.

/інтершум
Але як ми покращили йому харчування, він набрав живої маси, став веселий/

Що ж до Федіної історії, її продовження чекають у жовтні. Якщо із дівчатами стосунки вийдуть, він висиджуватиме маленьких еменят.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію