Держава обіцяє українцям відшкодувати кошти за впровадження енергоефективності

Держава обіцяє українцям відшкодувати кошти за впровадження енергоефективності. Поміняти вікна, купити лічильники чи утеплитись будматеріалами закликає постанова Кабінету Міністрів номер 231, оприлюднена наприкінці квітня. Комунальники пояснюють: це – доповнення до держпрограми стимулювання населення до впровадження енергоефективних засобів. Частину кредиту, взятого на тепломодернізацію свого житла, мають відшкодовувати. Які покупки входять до цього переліку і на повернення якої суми можна сподіватись – дивіться далі.

Засобами обліку споживання теплової енергії, тобто, лічильниками, полтавські багатоповерхівки забезпечені менш ніж на 4%. Комунальники наводять й іншу цифру: у Миргороді ситуація протилежна, і складає 80 процентів. Зберігати енергоресурси треба, закликають працівники ЖКГ, але, крім модернізації котелень, треба зменшувати витрату енергії при споживанні. У вересні 2014 підрахували: щоб економити енергію 3,5 тисяч полтавських будинків, які обігрівають централізовано, треба було більше 4,5 мільярда. А ще є приватних сектор. ОСББ, та й простим мешканцям, пропонують брати ініціативу на себе. З боку держави обіцяють фінансово допомогти. Принаймні, про це йде мова у новій постанові Кабміну. До квітня цього року держава відшкодовувала тільки кошти за придбання котлів, що працюють на альтернативних видах палива. Нині перелік розширили.

/Андрій Кобищан, представник Полт.обл.управління ПАТ «Ощадбанку»
Для багатоквартирних житлових будинків це: радіатори опалення з терморегуляторами, вікна з двокамерними ефективними склопакетами та енергозберігаючим склом і вузли обліку води – гарячої та холодної. Для одноквартирних, тобто, житлових будинків садибного типу, це рекуператори тепла вентиляційного повітря, матеріали для утеплення стін, дахів, підвальних приміщень, горищ. Це теплові насоси і сонячні колектори/

Для цього треба вибрати енергообладнання чи матеріали, взяти у продавця рахунок-фактуру, звернутись із пакетом документів до банку та сплатити початковий внесок.

/Андрій Кобищан, представник Полт.обл.управління ПАТ «Ощадбанку»
Максимальна сума кредиту – 50 тисяч гривень. Мінімальна – тисячу. Термін кредитування – до 3 років. Відсоткова ставка – 25% річних на залишок кредиту. Мінімальний початковий внесок, тобто те, що продавцю повинен сплатити громадянин, – 10% від суми, яка вказана в чеку/

Встановлено державою і максимуми та мінімуми відшкодування. 40% кредиту – для ОСББ, але не більше 10 тисяч з розрахунку на одну квартиру для багатоквартирного будинку. Для котлів сума відшкодування становить 20%, але не більше 5 тисяч гривень. Для матеріалів – це 30%, і не більше 10 тисяч.

/Олександр Тонков, директор Департаменту ЖКГ Полтавської ОДА
Позичальник може отримати відсоткове відшкодування лише один раз протягом одного бюджетного періоду. І яка ж сума закладена? 344 мільйони закладено в державному бюджеті. А взагалі, відповідно до цієї постанови, планується на цей рік залучити 1,6 мільярда гривень/

Для оформлення кредиту Україна визначила лише три банківські установи. Уточнити інформацію можна у відділеннях Ощадбанку.

Стрічка новин