У полтавських депутатів немає сил на сесію

У полтавських депутатів немає сил на сесію. У четвер депутати обласної ради знову покинули зал засідань достроково. Ледве-ледве під час 28 сесії 6 скликання із 60 запланованих питань вдалося розглянути з десяток. Низька явка вкотре призвела до того, що під загрозою неприйняття опинилися надважливі для області питання: розподіл коштів під Програму «Територіальна оборона», виділення грошей для інвалідів, ветеранів та сімей загиблих.

Плакати із закликами та вимогами і повний зал громадськості – 28 сесія 6 скликання Полтавської обласної ради у четвер почалася традиційно активно. Після вручення відзнак двом сім'ям загиблих бійців АТО та активісту Василю Ковальчуку, який допомагає визволяти українських військових з полону бойовиків, у роботу депутатів включається громадськість. Саме лиш затвердження питань порядку денного викликає чимале обговорення. У результаті – лише два питання заслухано за понад дві години сесії. Громадськість протестує проти подовження контрактів з деякими керівниками комунальних установ. Лунають звинувачення у корупційних схемах. Але керівники відповідних департаментів говорять, що порушення кримінальних справ немає. Звинувачення продовжуються – і терпець уривається голові обласної ради.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
Вину доводять суд і правоохоронні органи. І повинна бути відповідна культура. Я сказав, виведіть цього чоловіка з залу. Де міліція?/
/В КАДРІ: Ігоря Головатого виводять міліціонери/

Встигають депутати заслухати тільки звіт Петра Ворони про діяльність обласної ради за рік. Далі – 20-хвилинна перерва, після якої депутати збираються неохоче. Заслуховують доповіді головного міліціонера області та прокурора. Потім голосів, щоб затверджувати питання, не вистачає кворуму. Голосування доводиться проводити по кілька разів. Бо з 79 зареєстрованих на початок сесії депутатів ледве назбирується 61 для кворуму. У залі видно, як деякі обранці голосують за своїх сусідів.
Із того, що таки затверджують народні обранці – кошти для Програми «Територіальної оборони». 100 тисяч виділили для облаштування зброєвої кімнати в обласному військкоматі та закупівлі одягу для мобілізованих полтавців. Приймають рішення по виділенню коштів для ветеранів війни та учасників антитерористичної операції та одноразової допомоги інвалідам Великої Вітчизняної і членам загиблих сімей.
А ось скільки виділити для підпримки комунального «Аеропорту - Полтава», виникають запитання.

/Володимир Оніщенко, депутат Полтавської обласної ради
Неділю тому 745 тисяч була заборгованість по виплаті зарплати. Зараз говориться: з урахуванням травня місяця – мільйон 45. У нас що, 300 тисяч на місяць фонд заробітної плати? Щось тут не так. Не можна просто маніпулювати цим/

Врешті-решт депутати погоджуються виділити і більшу суму для виплати боргів. А далі – чекають до 1 червня грунтовного бізнес-плану щодо подальшої долі установи. Бо аеропорт не може себе забезпечувати, натомість обласна влада постійно виділяє кошти для погашення заборгованості і виплати зарплатні його працівникам.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Програма буде чітка: аеропорт буде чи не буде. Вносите пропозиції, у тому числі – і по приватизації даного питання/

Втім, рішення депутати так і не приймають.

/Олександр Залужний, депутат Полтавської обласної ради
Ми не здатні приймати конструктивні рішення. Попереду – 40 питань надзвичайно важливих. У тому числі – і бюджетні питання. Якщо ми будемо так і далі голосувати – краще взагалі не голосувати/

З умовляннями депутати голосують за зміни до бюджет, затверджують Програму оздоровлення дітей та виділяють кошти ветеранам до 9 травня. На цьому оголошують завершення першого пленарного засідання.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
Я думав, що буде гірше. Я думав, що взагалі не буде кворуму і сесія не відбудеться в зв'язку з тим, що отака є явка депутатів по всіх обласних радах. Із 119 тдепутатів – 79. 40 не приїхали. Я думаю, ми обов'язково опублікуємо список тих депутатів, які були. Ми можемо піднімати питання про стягнення депутатського мандату відповідно до певної кількості пропущених сесій. Це треба, щоб сесія проголосувала. А ще інший варіант – проведення місцевого референдуму про відкликання депутатів/

Другу частину 28 сесії запланували на 14 травня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію