«Індія далека і близька: історія, політика, культура»

«Індія далека і близька: історія, політика, культура» – конференція під такою назвою пройшла у Галереї Мистецтв. У ній взяли участь представники центру «Шанті», які захоплюються Індією, а також вихідці з цієї країни та науковці, які вивчають цю екзотичну азіатську країну.

Для всіх полтавців, які взяли участь у науково-практичній конференції, присвяченій Індії, ця далека країна стала ближчою. Цього разу зустрічалися в такому форматі вже всімнадцяте, і все – завдяки Світлані Грицай та її команді. Світлана Михайлівна розповідає: захворіла Індією ще в 13-ть, їздила туди неодноразово, нині очолює центр «Шанті».

/Світлана Грицай, президент центру «Шанті»
- Що особливого в цій країні?
- Вона зовсім незвичайна, своєю загадковістю, екстравагантністю, своєю бідністю і багатством, своїми прикрасами і обличчями/

Насправді, між українцями та індусами багато спільного, говорять вихідці з Індії, для яких Україна стала другою батьківщиною.

/Анупам Саксена, учасник науково-практичної конференції
В обох суспільствах є звичайні, прості, людські істоти (сміється), у яких ті ж самі потреби, ми хочемо, щоб нас любили, щоб у нас все було/

Багатьох Індія приваблює своєю духовністю, говорять індуси. Вони вірять: якщо приділяти більше уваги духовному, а не матеріальним благам, життя наладиться.

/Арнаб Ройчурамоні, учасник науково-практичної конференції
Я переконався в тому, що це головний пріоритет у житті, тому що якщо ми розвиваємося духовно, то автоматично розвивається і матеріальний бік життя/

Є маленька ниточка, яка міцно зв'язує Полтаву з Індією, це Саша Путря і її творчість. Художниця залишила по собі тисячі малюнків, пов'язаних з цією країною, її культурою, звичаями і традиціями.

/Рам Данге, учасник науково-практичної конференції
Це містика, хоча індуси вірять в переродження, напевно дитина, яка так любила Індію, колись жила на індійському континенті або була на території Індії/

Представники індійської діаспори розповідають: люблять Україну так само, як деякі українці їхню Батьківщину, а особливо – українську національну кухню, ніколи не відмовляться від борщу чи вареників.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію