У Полтаві набирає популярності рух буккросингу

У Полтаві набирає популярності рух буккросингу. Усе більше людей різного віку та професій обмінюються книжками, тим самим популяризуючи читання. Своєрідну естафету буккросингу полтавські ентузіасти перейняли від своїх однодумців з Києва, Сум, Харкова. Де у нашому місті можна взяти чужу та залишити свою книгу – у матеріалі Крістіни Брігіди.

Прочитав – відпусти. За таким принципом у всьому світі живе рух буккросингу. У травні рік свого існування святкуватиме полтавська спільнота буккросерів. Її ідейна натхненниця Анна Куриленко розповідає: на сьогоднішній день близько тисячі осіб через паблік в Інтернеті обмінюються власними книжками.

/Анна Куриленко, адміністратор пабліку буккросингу
Потрібно для початку мати книгу і мати бажання читати. Викладають свої книги, дарують їх або дають на деякий час. Потім домовляємося про зустріч. Люди обмінюються, або просто назавжди беруть собі книги, і по можливості випускають їх далі у подорож/

Скільки книг сама Анна відпустила у подорож, зараз вже не пригадає. За цей час прочитала їх кілька десятків. Завдяки такому обміну книжками, говорить, прихильники читання рекомендують один одному улюблені твори, діляться враженнями від прочитаного.

/Анна Куриленко, адміністратор пабліку буккросингу
Залишають іноді листівочки з якимось побажаннями або відгуками про книгу. Деякі роблять, деякі – ні. Це – за бажанням/

Цієї зими до спільноти полтавських буккросерів приєдналася і Катерина Біріна. Ідею подібної популяризації читання дівчина підтримує на «всі сто відсотків». А розставатися зі своїми книжками, зізнається, зовсім не шкода, знаючи, що комусь вони можуть стати у нагоді.

/Катерина Біріна, займається буккросингом
Деякі книжки, з якими пов'язано багато якихось моментів, це або якась перша книга, від якої було велике захоплення, або ще щось. Прив'язуватися до речей – це класно, але набагато краще передавати їх і отримувати щось нове/

Якщо у Європі та Америці книги залишають у громадських місцях – кав'ярнях, парках, автобусних зупинках, то у Полтаві поки що цей рух не набув такого поширення. Утім, зважаючи на цікавість молодих людей до нього, у нашому місті окремі полички із вільними книгами створюють у різних закладах. Наприклад, на першому поверсі обласної бібліотеки кожен бажаючий може взяти або залишити своє видання. Головне, кажуть у закладі, щоб воно було цікаве.

/Людмила Власенко, заст. директора з інформаційних технологій ПОУНБ ім.І.Котляревського
Зазвичай несуть різні книжки. Це і історичні, якісь детективи, пригоди, є досить цікаві книги. Хтось їх шукає, а їх приносять, залишають. Якихось вимог, рамок немає, щоб людина принесла книгу/

Цього дня кілька своїх книжок на цю полицю принесла Наталія Шинкаренко. Вона є постійною читачкою бібліотеки, а тепер стала затятим буккросером. Обмін книгами у бібліотеці, розповідає, сповна замінює їхній пошук через мережу Інтернет.

/Наталія Шинкаренко, долучається до буккросингу
Приходиш зазвичай, як в інтернет: у часі обмежений, списком обмежений, що потрібно знайти. Якийсь бізнес, економіка, художня література. А тут око зачіпляється за те, що ти колись хотів, колись шукав/

Окремий куточок буккросингу у бібліотеці створили і у відділі документів іноземними мовами. Тут можна взяти і почитати видання англійською, німецькою, французькою, іншими мовами.

/Олена Туркіна, зав. Центром «Вікно в Америку» ПОУНБ ім.І.Котляревського
У нас одна читачка вхопилася за болгарський словник. І сказала, що навіть якщо ми намагатимемося його у неї забирати, вона його не віддасть. Сказала, що це якесь унікальне видання, як на її думку. А в нашому відділі така література була. Бачите, люди прийшли і знайшли книжечку/

А в Обласному молодіжному центрі розпустилося справжнє дерево книжок. На кожній гілці – видання на свою тематику: психологія, економіка, класичні твори і сучасна література. З часом, переконані координатори буккросингу, це дерево розростатиметься та тішитиме читачів все новими і новими виданнями. В Обласному молодіжному центрі також планують включити до цього проекту електронні книжки із завантаженими цікавими творами.

/Анатолій Безпалюк, директор КУ «Обласний молодіжний центр»
Просто будуть електронні книги, і можна так само брати, як і друковані. Єдине, що ми зараз доопрацьовуємо ту методику, щоб, якщо людина взяла, то хоча б записала свої контакти, тому що електронні книжки – не дешеве задоволення/

Не важливо, яким чином – через знайомства у соціальних мережах, відвідування бібліотек чи обмін прочитаним за дружніми бесідами – буккросери продовжують книгам їхнє активне життя, а не мовчазне перебування на полицях.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію