Із першого по четверте травня – вихідні для тих, хто працює на державних підприємствах

Із першого по четверте травня – вихідні для тих, хто працює на державних підприємствах. Майовка – так називали ці дні в Радянському Союзі. До революції термін вважався негативним, бо означав нелегальні заворушення на підтримку прав робітників. Потім майовками стали просто сімейні зібрання на природі 1 чи 2 травня. Як сучасні полтавці відзначають травневі свята – з'ясовували наші журналісти. 

В Радянському Союзі свято Першого травня стало офіційним після революції 1917. Цього дня люди висипАли на вулиці подивитися на демонстрації та військові паради. До того першотравневі зібрання переслідувалися законом. А почалося все у середині 19 століття, коли робітники у Австралії вперше висунули вимогу скоротити робочий день. Ідею підхопили в Америці, Європі, потім і в Союзі. Так з'явився День солідарності трудящих, відомий також як Свято весни і праці.
У багатьох із 1 по 4 травня - вихідні. Наші люди люблять в ці дні на городі попоратися та посадити картоплю. На вулиці Зигіна люди поспішають, проте планами на свята діляться.

/бліци
- Я так як виграла конкурс на «Доброділі», то з 1 по 5 травня я їду у Данію, в місто Копенгаген, на стажування.
- На дачу поїду.
- Відпочить, попрацювать.
- Гуляти скрізь, надворі проводити час увесь.
- Служить.
- А де?
- В Полтаві тут служить. Треба ж тут охороняти, чи не треба?
- Травневі свята буду проводити вдома, з батьками. Відпочиватиму.
- Я роблю в судмедекспертизі, у нас будуть робочі дні. А взагалі бажаю всім полтавцям гарно провести свято, відпочити і, звичайно, не забувати, що у нас родичі, діти, чоловіки воюють. Побажати їм миру, здоров'я, благополуччя, і щоб усе швидше закінчилося/

Війна внесла свої корективи і в травневі свята. Якщо раніше не надто обтяжені городами та дачами відпочивали за кордоном, то зараз затягли паски. Турагентства це відчули, як ніхто.

/Надія Хлюпіна, директор туристичного агентства
Зимовий період дуже сильно відрізнявся від, скажімо, минулого року. Зараз трохи ситуація покращується. Але, порівняно із минулим роком, все-таки людей набагато менше/

Надія розповідає: люди обирають здебільшого, що дешевше. Якщо курорти - то Турція чи Єгипет, а ще - автобусні тури.

/Надія Хлюпіна, директор туристичного агентства
Те, що впринципі доступно по ціні, - це Чехія, Польща, такі ось напрямки. Ну і набуває обертів Греція/

А ще стали цікавитися українським. Здебільшого подорожують на захід держави - Львів, Кам'янець-Подільський, Ужгород.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію