Уся Полтава – на толоці

Уся Полтава – на толоці. У суботу 25 квітня у кожному без винятку мікрорайоні, на всіх вулицях полтавці різного віку вийшли приводити до ладу рідне місто. Організувати та дати поштовх людям до об'єднання взявся лідер Громадської платформи «Нова Полтава» Лев Жиденко. І вийшло так, що полтавці не тільки масово прибирали та фарбували, а створювали справжні вишиванки на парканах і співали. Як це було – бачили і наші журналісти.

Ранок суботи – пора гуртуватись, щоб налагодити своє життя. На вулиці Вільямса, Докучаєва та Квітучій у вихідний – не до сну. На подвір'я висипала малеча – роблять прикраси для двору і планують свій день.

/Ангеліна та Петро, учасники толоки
- Я буду садити дерева або фарбувати щось.
- Я хочу замітати, прибирати двір і копати/

Тут із малечку привчають не смітити і допомагати створювати затишок у рідному місті. А нині усі гуртом вийшли на весняну толоку.

/В КАДРІ: Лев Жиденко підходить до людей «Добрий день! Бог поміч!»/

Підтримує полтавців Відкрита громадська платформа «Нова Полтава».

/Альона Каліш, учасниця толоки
Нам привезли будматеріали – ми зробимо лавки діткам. Плануємо зробити грибочок на дитячій пісочниці, тому що сонечко світить, щоб діткам було краще. Нам привезли також ще нові дерева – бузочок, горобину посадимо отут/

Каріна з гордістю показує нам шпаківню, для якої підшуковує місце.

/Каріна, учасниця толоки
Вішати на дерево, щоб пташки тут жили. Він мені подобається/

По провулку Марата весло та дружно кипить робота: полтавці назбирали цілі лантухи сміття і вже взялися за фарбу. Старі паркани вмить перетворюються на зелені, яскраві та ошатні.

/Олександра Микитівна, учасниця толоки
Робили все, щоб було «на відмінно»! Наша Полтава – красуня, і ми всі красуні. Ми не підведем!/

Лідер Відкритої громадської платформи «Нова Полтава» Лев Жиденко вирішив допомогти полтавцям, які толоку на своїй вулиці проводять у вишиванках. І на вході до їх дворів з'являються такі ж яскраві українські народні орнаменти.

/В КАДРІ: Лев Жиденко говорить: «Приймайте роботу!»/

Головне – бажання, і прибрати до ладу своє подвір'я не буде важко, навіть людям з особливими потребами. А підтримка завжди знайдеться. Це показали жителі гуртожитку Українського товариства сліпих. І вийшли на толоку.

/Марина Бабець, учасниця толоки
Незрячим людям як нікому складно знайти десь матеріали, знайти десь гроші. Нам привезли дошки, 20 кілограмів вапна нам дала «Нова Полтава», також фарбу – будуть фарбуватися орієнтири для незрячих/

Встигають полтавці не тільки працювати, а й співати.

/В КАДРІ: уривок пісні «Веселіш музики грайте, потанцюєм залюбки»/

/Лев Жиденко, лідер Відкритої громадської платформи «Нова Полтава»
Це дійсно грандіозна ситуація, коли скільки людей одночасно працює в усіх без винятку дворах. Лунає позитив, емоційне піднесення. Люди бачать, що це не просто обов'язок, це і задоволення велике – зробити щось корисне/

Не менш весело, дружно й завзято показала себе вулиця Ціолковського. Взялися прибирати не без креативних ідей у кожному дворі. Всього по Полтаві організатори нарахували як мінімум 540 колективів, які долучились до весняної толоки.

/Лев Жиденко, лідер Відкритої громадської платформи «Нова Полтава»
21 тисяча людей взяли участь. Я думаю, що це прекрасний показник. Ми вже бачимо, на даний момент, які речі можна зробити в наступну толоку краще. Хочемо підбити підсумок і подивитись, як це відбулося. Я думаю, висока вірогідність того, що це буде вже цієї осені/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію