У Полтаві долю майбутнього пам'ятника, присвяченого подіям Революції Гідності, відтепер обговорюватимуть щотижня

У Полтаві долю майбутнього пам'ятника, присвяченого подіям Революції Гідності, відтепер обговорюватимуть щотижня. Аби врахувати думку фахівців, представників влади та громадськості, вирішили проводити спільні засідання круглого столу. Такий приклад полтавці запозичили у своїх колег із Києва. Скільки часу витратили у столиці, аби дійти до одного рішення, та наскільки у нашому місті затягнеться питання зі встановленням пам'ятника – дивіться у наступному матеріалі.

Два етапи конкурсу, кілька десятків проектних пропозицій, обговорення, наради, засідання журі – усе це минуло безрезультатно. Протягом року пам'ятник Революції Гідності у Полтаві так і не з'явився. Натомість виникло непорозуміння між засновниками конкурсу та громадою. Окремі полтавці закидають організаторам його неправильне проведення. Саму ж громаду звинувачують у пасивності та відсутності ініціативи.

/Антоніна Ільїна, відповідальний секретар конкурсу
Просто сьогодні громадськість не була готова, щоб взяти на себе право прийняти рішення: прийняти, організувати, зробити, а ще більше – немає сьогодні якихось конкретних пропозицій, яким саме має бути той пам'ятний знак/

Приблизно такий самий тернистий шлях пройшло рішення щодо вшанування подій Революції Гідності у столиці. Наталія Кондель-Пермінова, яка у Києві брала участь у цьому обговоренні, відзначає: люди віддавали своє життя на Майдані не за пам'ятник, а за іншу Україну. Вирішення питання із монументом і має продемонструвати цей новий принцип побудови суспільства.

/Наталія Кондель-Пермінова, член Ради громадських експертів Міжнародного відкритого конкурсу на концепцію оновлення громадського простору центрального ядра міста Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності (2013-2014рр.)
Є три рівні: рівень прийняття рішення, рівень виконання, рівень споживання. Тобто для того, щоб щось будувати, треба спочатку вирішити, що будувати. Якщо раніше це вирішувалося обкомами, ідеологією, то тепер громада з рівня безмолвної маси повинна зайняти рівень прийняття рішення. А фахівці потім фахово виконають завдання/

У Києві процес із вибором концепції вшанування пам'яті Героїв Майдану розтягнувся на довгих 8 місяців. Щотижня експерти і громадськість збиралися та врешті-решт дійшли однієї думки: увічнювати події Революції Гідності у чотирьох номінаціях.

/Наталія Кондель-Пермінова, член Ради громадських експертів Міжнародного відкритого конкурсу на концепцію оновлення громадського простору центрального ядра міста Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності (2013-2014рр.)
Перша номінація – це громадський простір інший. Це меморіалізація подій вшанування пам'яті, але не пам'ятником, а певними новітніми засобами. Такими, щоб людина, яка проходила по цим місцям, де відбувалися події, відчувала, переживала. Третя номінація – це Український дім на Європейській площі – місце України в Європі. І четверте – це Музей Майдану Свободи/

Скільки часу у Полтаві може зайняти визначення із провідною ідеєю монумента, не беруться прогнозувати ні влада, ні громада.

/Ігор Кіянчук, громадський активіст
Можливо, завтра хтось принесе роботу, що всі скажуть «Ах!». А можливо, ще все протримається рік. Часові рамки дуже важко сказати. Головне, що я бачу, то громаді треба все брати у свої руки/

Поки що у Полтаві планують ввести практику проведення щотижневих спільних засідань, де свої думки з приводу майбутнього пам'ятника може висловити кожен.

/Антоніна Ільїна, відповідальний секретар конкурсу
Громада на цих круглих столах має сказати, якщо одностайним буде рішення, що це повинен бути пам'ятник, мова буде йти про пам'ятник. Якщо буде рішення, що це буде меморіал з благоустроєм території, яка опоясує будівлю ОДА. Значить, це буде благоустрій – перша черга, друга, п'ята/

За попередньою інформацією, подібні зібрання планують влаштовувати щоп'ятниці після 15-ої години.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію