Про покращення репродуктивного здоров'я нації говорили медики за круглим столом

Про покращення репродуктивного здоров'я нації говорили медики за круглим столом. До Полтави ділитися досвідом приїхали спеціалісти з інших областей України, бо програма – загальнодержавна. Тим часом, кажуть лікарі, ніякі програми не допоможуть тим, хто не дбає про здоров'я змолоду.

З цим круглим столом в обласній лікарні відновного лікування – медики всіх рівнів Полтави та представники з інших регіонів.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Сьогодні з'їхалися колеги із 9 областей подивитися, що в нас діється на всіх рівнях надання медичної допомоги, розпочинаючи із сімейного лікаря, перинатального центру, як працює Клініка, дружня до молоді, обговорити, як в умовах структурних перетворень розвивати планування сім'ї, зберегти здоров'я жінок/

В Україні діють програми та проекти, спрямовані на збереження здоров'я молоді, безпечність материнства та планування сім'ї. Минулого року підписали угоду про партнерство між Полтавщиною та Інститутом досліджень і тренінгів, що виконує програму «Здоров'я жінок України».

/Марина Каштальян, координатор програми «Здоров'я жінок України», м. Київ
Ця програма присвячена плануванню сім'ї та збереженню репродуктивного здоров'я чоловіків та жінок, сімейних пар в Україні. В першу чергу – шляхом використання сучасної контрацепції/

У Полтаві зараз навіть наркозалежним допомагають народити здорову дитину. Щоб в однієї жінки це вийшло, працює як мінімум троє спеціалістів.

/Надія Тімошенко, заступник директора БО «Світло надії»
В нашому випадку це лікар-гінеколог жіночої консультації на базі 1 міської клінічної лікарні, це лікар-нарколог Полтавського наркодиспансеру та соціальний працівник організації «Світло надії». Соціальний працівник виявляє вагітну споживачку наркотиків, зачасту вони не хочуть іти на контакт, не хочуть ставати на облік, не хочуть обслуговуватися, налагоджує контакт із цією жінкою. Лікар-гінеколог, знаючи її проблему та будучи підготовленим, супроводжує її вагітність/

Та навіть армія лікарів і ніякі програми не допоможуть тим, хто нехтує сам собою, кажуть медики. Проблеми почалися із настанням сексуальної революції.

/Людмила Касьян, завідуюча Полтавським обласним центром планування сім'ї
Ви розумієте, що почали активно шукати себе в сексі у молодому віці. Юний вік, не тільки молодий, а й юний, скажімо, 13-15 років – раз. Незахищені статеві стосунки – два. Це приводить до того, що коли молодий чоловік чи дівчина, коли захоче завести сім'ю, у них накопичуються інфекції, якщо ведеться нерозбірливе статеве життя, і хлопчики, і дівчатка можуть мати наслідки репродуктивні, тобто вони потім не можуть стати мамами чи татусями/

Проблемою репродуктивного здоров'я повинні перейнятися також педагоги та батьки, які виховують дітей, переконані лікарі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію