23 квітня – Всеукраїнський день психолога

23 квітня – Всеукраїнський день психолога. Чи не заважають жити чужі проблеми, як рятуються від вигорання на роботі та чи легко це – бути психологом – дізнавалася Олена Ляшенко.

Щодень на прийомі у Сергія Миколайовича – люди у затяжному кризовому стані. Він – психолог благодійної організації «Світло надії», яка допомагає людям із важкими залежностями та ВІЛ. Тими, що, як-то кажуть, на самому дні. Із того дна і має витягати Сергій Сєдих.

/Сергій Сєдих, психолог БО «Світло надії»
Специфіка роботи психолога – це допомагати долати труднощі чи адаптуватися до них. Щоб потроху ці труднощі були буденністю і, врешті-решт, люди набувають навиків, щоб адаптуватися до реалій нашого життя/

Найчастіше психологи використовують прийом правильно побудованої бесіди та методу активного слухання. Кажуть, сучасні люди страждають від того, що нікому просто вислухати. Психологи теж люди, яким потрібно інколи «випустити пар», тут уже, говорять, професійний статус заважає.

/Сергій Сєдих, психолог БО «Світло надії»
Все-одно є такий принцип «чоботар без чобіт», він працює скрізь. Я ж не можу бути скрізь психологом! А люди часто чекають від мене того, щоб я був психологом скрізь, не завжди це вдається і це заважає/

Методи, якими рятуються психологи від вигорання на роботі та чужих проблем, підходять усім. Відверта розмова, відволікання на те, що приносить задоволення. Сергій Миколайович, наприклад, читає книг . Інколи досить просто попити чаю і вдихнути свіжого повітря.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію