Фахівці Полтавського лісгоспу плідно співпрацюють з польськими колегами

Фахівці Полтавського лісгоспу плідно співпрацюють з польськими колегами. Так цього сезону Розсошенський розсадник декоративних культур поповнився продукцією з цієї країни. Ялина подушковидна, сосна гірська, верба козяча – це лише декілька культур, що приїхали до нас з-за кордону.

На території Розсошенського розсадника зростає близько 60 культур. Більшість з них лісівники вирощують власноруч.

/Дмитро Іваніна, лісничий Розсошенського лісництва
Черенкуємо в теплиці, в касети, потім з них частину висаджуємо в горщики, частину – в грунт/

Для цього створені всі умови: на площі майже 3 гектари побудовані теплиці, в яких і знаходяться рослини. Вирощують як листяні породи – каштани, клени, дуби берези, так і декоративні.

/Дмитро Іваніна, лісничий Розсошенського лісництва
Власноруч вирощуємо дуже багато декоративних порід. Ялівці різних видів, туї різних видів, ялина голуба, тис ягідний магонія/

Цього року, демонструє Дмитро Іваніна, частину рослин закупили в Польщі. Попитом користуються такі породи, як туї смарагд, ялина подушковидна, сосна канадська та верба козяча плакучої форми.
А це вже інший розсадник – у Миргородському лісгоспі. Тут здебільшого вирощують сосну. З неї через 60 років виросте повноцінний ліс.

/Ігор Куленко, начальник лісокультурного розсадника ДП «Миргородський лісгосп»
Все йде із підготовки грунту та із заготівлі лісового насіння. Яке насіння заготуєш, так воно й вродить. Намагаємося заготовляти насіння на клонових плантаціях, на плантаціях, які відведені під заготівлю насіння/

В цьому сезоні тут виростили 3 мільйона сіянців, хоча зазвичай зростає близько 2-х мільйонів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію