Нині на Полтавщині – 1444 демобілізованих військовослужбовців

Нині на Полтавщині – 1444 демобілізованих військовослужбовців.  Безпосередньо у зоні проведення АТО брали участь понад 880 з них. Мова йде про першу хвилю мобілізації. За словами директора профільного департаменту Людмили Корнієнко, є багато невирішених питань, які стосуються лікування, працевлаштування і надання даній категорії соціальних гарантій. Більшість звернень пов'язані із отриманням земельних ділянок, вони, як виявилось, – в дефіциті. Подробиці – у матеріалі наших кореспондентів.

Працівники органів соціального захисту населення вивчають потреби бійців, які повернулися із зони АТО. На районному рівні, говорить директор профільного департаменту Людмила Корнієнко, вже оформили більшості соціальні паспорти. Левова частка проблем стосується надання медичних послуг, працевлаштування та отримання земельних ділянок. Понад 500 демобілізованих із майже 900 мешканців області, які несли службу безпосередньо в зоні АТО, звернулися саме з цього приводу.

/Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соц.захисту населення Полтавської ОДА
По 205-ти на сьогоднішній день прийнято рішення щодо надання дозволів на розробку проектів землеустрою. Тобто, менше ніж на 50% вирішене дане питання/

Земельних ділянок для всіх учасників АТО, зазначалося на засіданні комісії, не вистачає. Через це вже виникали конфлікти, деяким демобілізованим відповідають, як колись афганцям та чорнобильцям: «Ми вас туди не посилали». Але це – не вирішення проблеми, наголошує голова обласної ради Петро Ворона.

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
Є різні люди, хлопці ці вразливі. В Полтавському районі вже було одне побоїще. Ще відбудеться пару таких прецендентів, і там РГД лежатиме в кабінеті. Дограються! Це така група хлопців, що вони терпіти не будуть/

Ще одне питання, яке потребує негайного вирішення, – надання статусу учасника бойових дій. Поки що на Полтавщині його отримали 206 демобілізованих. Ще 13-ть мають статус інвалідів війни. По лінії Міністерства оборони, говорить Людмила Корнієнко, виникають складнощі з оформленням статусу, більшість бійців одержали його через інші відомства. Нині в області вирішують проблему із оздоровленням та санаторно-курортним лікуванням учасників АТО, за кошти з обласного бюджету вже придбали 712 путівок для бійців та членів їх сімей. Ще потрібно 216 путівок. Щоб їх надати, необхідні кошти – 1 млн.700 тисяч грн.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію