За рік військових дій на Сході України полтавці лише офіційно відправили в АТО близько 10 літрів крові

За рік військових дій на Сході України полтавці лише офіційно відправили близько 10 літрів крові в зону проведення АТО. При цьому, відзначають медики, збільшилася кількість самих донорів. Адже полтавці і минулого, і нинішнього року активно приходять на станції переливання крові, щоб допомогти військовим та постраждалим мирним жителям.

За два місяці нинішнього року більше полтавців вирішили стати донорами, підрахували медики. Велику роль у цьому зіграли події на Сході країни та патріотичні настрої населення.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Десь до 10 літрів крові точно було відправлено. Але є у нас ще такий лікар-ентузіаст – трансфузіолог. Спільно з Кременчуцькою станцією переливання крові та з волонтерами ми створили автомобіль спеціальний на базі автомобіля УАЗа. Цей фахівець брав кров і їхав туди, щоб надавати допомогу/

Але забір донорської крові довелося зменшити, кажуть лікарі, через проблеми з централізованими поставками контейнерів та тест-систем. У 14 році на одного жителя Полтавської області заготовили 7 з половиною мілілітрів речовини. Для прикладу, у 2012 році такий показник становив 8 мілілітрів, а 2009 – лише 5,7. За рекомендаціями ВООЗ, ці значення мають бути на рівні 12-15 мілілітрів. Обласні медики заспокоюють: населення забезпечене компонентами крові у повному обсязі. Заготовляти ж більше не має сенсу – еритроцити не переробляють і, відповідно, ще більшу їх кількість доведеться списувати за терміном придатності.
Деякі проблеми у питанні переробки крові є й у Полтаві на станції переливання. Втім, кажуть в Департаменті охорони здоров'я, вирішити їх можна виключно на рівні державному.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Ми сьогодні перестали робити альбумін, бо це потребує отримання відповідної ліцензії. Це у заводських умовах потрібно робити. Я знаю, що є сьогодні напрацювання на рівні держави: є запити, щоб відпрацювати цю службу/

Говорять на станції переливання крові і про необхідність оновлення медичного та технологічного обладнання.
Зараз у Полтаві налічують близько 300 постійних донорів. Загальна ж укомплектованість в Полтавській області донорами – понад 13 тисяч 800 осіб. У 2013 році таких добровольців мали більше 16 тисяч.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію