У Полтаві презентували «Звід пам'яток історії і культури України: Полтавська область. Глобинський район»

Ще з 80-х років в Україні реалізується загальнодержавний проект, завдання якого – дослідити багатство історичної та культурної спадщини. В серії «Звід пам'яток історії і культури України: Полтавська область» вже побачили світ 10 видань. 9-ть з них присвячені районам і одне – місту Комсомольськ. Сьогодні у Краєзнавчому музеї презентували нову книгу із серії, яка розповідає про Глобинський район. 

Видання «Звід пам'яток історії та культури України: Полтавська область. Глобинський район» – одна із книг наукової серії, мета якої – розповісти про культурну та історичну спадщину Полтавщини. Тираж видання – 300 примірників, над ним кілька років працювали 35 авторів.

/Володимир Мокляк, заступник директора з наукової роботи Полтавського Краєзнавчого музею
Там міститься інформація про 606 об'єктів, як природоохоронних, так і пам'яток археології, історії, техніки, мистецтва – все, що було відзнайдено на території району/

В ході підготовки видання науковці не лише дослідили відомі пам'ятки, а й виявили понад 500 нових об'єктів культурної спадщини. Крім цього, до книги увійшли відомості про уродженців району, загиблих у зоні АТО. Інформації про них, говорять автори, бракувало. Збирати її доводилося навіть у соцмережах.

/Олександр Шайнога, заступник голови Глобинської РДА
Книга, я вважаю, – це збереження пам'яті, це наша культура, наша наука. А для майбутніх поколінь це взагалі буде неоціненний скарб/

Цього року, говорить Володимир Мокляк, планують підготувати до друку аналогічні видання по Оржицькому і Козельщинському районах. Вже зібрали майже всю інформацію по Чорнухинському і Шишацькому.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію