Дерматологи закликають обстежити родимки

Дерматологи закликають обстежити родимки. Наступного тижня в Україні стартують дні діагностики меланоми. Це заховорювання небезпечне тим, що може перерости у рак шкіри. Відтак медики радять за найменшої підозри не чекати, а перевірити стан родимок.

За останній місяць, розповідає лікар-дерматовенеролог Ольга Пічкур, нею було виявлено 4 випадки меланоми. Полтавці стали свідомішими і дедалі більше приділяють увагу своєму здоров'ю, відтак, візит до лікаря не відкладають надовго.

/Ольга Пічкур, лікар-дерматовенеролог Полт.обл.клінічного шкірно- венерологічного диспансеру
Сонце у великій кількості, потрапляючи на шкіру, може викликати переродження родимок. Тих, які є на шкірі, і перехід їх в злоякісні утворення/

Перевіряють родимки ось таким приладом – дерматоскопом. Він у 20 разів збільшує зображення, що дає можливість лікарю бачити повну картину. Якщо ви помітили на шкірі пігметацію або збільшення родимок в розмірі, чи зміну їх форми, необхідно проконсультуватися у дерматологів.

/Ольга Пічкур, лікар-дерматовенеролог Полт.обл.клінічного шкірно- венерологічного диспансеру
Люди, у яких з'явилися нові родимки протягом життя, або коли вона почала швидко рости, турбувати, боліти, необхідно, щоб зверталися до лікаря для діагностики. Необов'язково, що це буде недоброякісне утворення. Може бути доброякісне утворення і доброякісний процес/

Щоб це з'ясувати, в обласному шкірвендиспансері по вулиці Енгельса протягом наступного тижня, з 20 по 24 квітня, можна безкоштовно пройти обстеження. Головне – мати при собі паспорт.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію