Десять кругів пішки навколо Корпусного парку – і ризик захворіти на діабет на 30% нижчий

Десять кругів пішки навколо Корпусного парку – і ризик захворіти на діабет на 30% нижчий. 15 квітня – день, коли, якщо вірити Вікіпедії, почалося масове виробництво інсуліну. Увесь 2015-й – ювілейний: 90 років минає, як у світовій практиці започаткували курси для хворих на цукровий діабет. Відвідали їх у Полтаві Олена Ляшенко та Євген Чорний. 


/інтершум
Це протофан називається, інсулін, він продовженої дії. Це я колю 2 рази на добу для загального фону. Устаю – колю, і як лягаю спати. Це називається новорапід – він колеться під їжу. Я їм тричі на день, сніданок, обід та вечеря/

Дієта та уколи кілька разів на день – Ярослав уже 13 років хворіє на діабет. Зараз йому трохи більше 20, каже: вперше помітили негаразд, коли він іще маленьким хлопчиком ледь не впав у кому. Зараз він щороку лікується у стаціонарі і самостійно міряє цукор.

/інтершум
Глюкометр – ним вимірюємо рівень цукру в крові. Якщо знижений – то треба щось під'їсти, те ж печиво, якщо підвищений – підколюю інсулін/

Такий розпорядок життя добре відомий чи не всім діабетикам. Таких, як Ярослав, у Полтаві близько 10 тисяч. Разом із іншими пацієнтами ендокринології у 2 лікарні хлопець уважно слухає лекції – як правильно харчуватися діабетикам.

/Ірена Кайдашева, Заслужений лікар-ендокринолог України
Їжа має містити достатню кількість вуглеводів. Зверніть увагу, що у хворих та цукровий діабет 50% раціону складають важкозасвоювані вуглеводи, 20 % білки і 30 – жири/

Ірена Соломонівна – єдиний Заслужений лікар-ендокринолог України у Полтаві. Своїм пацієнтам у 2 міській лікарні розповідає: при діабеті кров загуста та погано переносить тілом поживні речовини, тож харчування має бути якісним. Від порад люди часто, як від набридливих мух, відмахуються, нарікають лікарі. І відмічають статистику: щороку кількість хворих росте. Тим часом від медикаментів успіх залежить тільки на 15 %.

/Ельвіра Кайдашева, зав. відділенням ендокринології 2 МКЛ
Першим етапом у лікуванні діабету є корекція способу життя. В першу чергу це харчування та фізична активність/

Під загрозою – люди похилого віку, ті, в кого обтяжена спадковість, особи із надлишковою вагою. Перевірити рівень цукру не завадить нікому – процедура швидка і доступна у кабінеті сімейного лікаря. 5, 9, запевнила нас лікар, – показник нармальний після чашки чаю із шоколадкою. Ідеальні цифри на глюкометрі – від 3,3 до 5,5.

/Ельвіра Кайдашева, зав. відділенням ендокринології 2 МКЛ
Якщо цей показник вище 11, 1 – це явний ризик або знак, що людина хворіє на діабет/

10 кругів пішки навколо Корпусного парку, каже лікар, або 40-хвилинної прогулянки достатньо для того, щоб на 30 % зменшити ризик захворіти на діабет.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію