В Полтаві пройшов вже традиційний фестиваль «Свято паски»

В Полтаві пройшов вже традиційний фестиваль «Свято паски». На Соборному майдані біля Свято-Успенського собору продавали великодню випічку та вироби майстрів народної творчості. Упродовж кількох годин тут виступали пісенні колективи з районів області, проводили майстер-класи, усіх бажаючих частували з польової кухні Батальйону Небайдужих. Зібрані на ярмарку кошти організатори обіцяють витратити на потреби полтавців, які відправились у зону АТО.

На благодійний Великодній ярмарок ці жінки приїхали із села Мгарь Лубенського району. Привезли із собою вироби майстрів народної творчості, а ще – старовинну прядку, на якій колись пряли нитки.

/Раїса Карпенко, учасниця ярмарку з с.Мгарь Лубенського р-ну
Ми пишаємося тим, що ми виробили, представляємо село!/

Жителька села Раїса Карпенко розповідає про функціональні можливості прядки, говорить, більшість дівчат нині не знають, з якого боку підійти до цього предмету народного побуту.

/Лайф
Накручується на котушку нитка, із цієї нитки роблять полотно, його вибіляють. Дуже кропіта робота, щоб воно було кольору білого/

На Великодній ярмарок до Полтави люди приїхали з багатьох районів області.

/Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький
Розпочинаємо наш фестиваль, він називається «Свято Паски». Крім представлених пасхальних композицій, у нас ще проходить благодійний ярмарок/

На ярмарок жителі сіл і районів привезли великодню випічку та вироби народних умільців. Усе – щоб допомогти землякам, які відправились у зону АТО.

/Лідія Супруненко, учасниця ярмарку з с.Хитці Гадяцького району
Ми – колектив «Чорнобривці». Ми приїхали, привезли свій пасхальний кошик і свою роботу. Це вишивальна карта пасхальними яйцями. Ми задоволені, що нарешті не тільки наше покоління, а й молодь до цього долучається/

Організував захід неофіційний фонд допомоги полтавським військовим, створений за ініціативи громади Свято-Успенського собору, відомий більшості як «Полтавський Батальйон Небайдужих».

/Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради
Це дуже хороша річ, стимулює патріотизм, єднає людей довкола Великодня та ідеї допомогти армії. Це великий позитив, і Українська церква Київського патріархату тут відіграє велику роль/

Цього разу під час благодійного ярмарку вдалося зібрати 91 тисячу грн. Усі зароблені кошти спрямують на закупівлю взуття та форми для бійців.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію