Більше половини призовників не зараховані до військкоматів на Полтавщині

Більше половини призовників не зараховані до військкоматів на Полтавщині. Такого показника по призовній кампанії в регіоні ще не було, говорять обласні чиновники. Але сподіваються, що до завершення термінів план таки виконають. Чому полтавським військкоматам поки що не вдалося набрати 900 новобранців для навчання - обговорювали військові та чиновники під час розширеного засідання обласної призовної комісії.

На території Полтавської області проходить призов громадян на строкову військову службу. Він розрахований на квітень і травень 2015 року. З нашого регіону до військ мають відправити 900 осіб.

/Андрій Ткаченко, начальник відділу комплектування та призову – заступник військового комісара Полт.обл.військкомату
З них: до Збройних Сил України - 495 осіб, Національної гвардії України - 360, Державної служби спеціального транспорту - 45 чоловік/

Особливість нинішнього призову стосується віку. Підлягають йому чоловіки від 20 до 27 років, але фактично, говорять військові, призивають 20-25-річних. Тих, кому 26 та 27, за їх власним бажанням можуть поновити на обліку.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
І призиваємо ми молодих людей не для того, щоб відправити їх в зону АТО. Я ще раз це підкреслюю. А для того, щоб навчити їх військові справі. Вони будуть навчатись, щоб стати фахівцями, і в разі необхідності – піти на захист/

Обласні чиновники проаналізували виконання мобілізації станом на даний час і залишилися незадоволеними.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
Деяку стурбованість викликають деякі райони. Я хотів би уточнити: Гадяч є у нас? 82% не пройшло комісію/

Деякі райони вже показали 100% виконання призову, а окремі демонструють наднизькі показники. Наприклад, Котелевський, Карлівський та Зіньківський райони. Представники останнього відповіли, що мають низьку явку до військкоматів. В окремих районах виявили і чималу кількість непригодних для служби, на що заступник губернатора Олег Пругло зазначив: це дає привід для перевірки. Чиновник порадив відповідальним за призов провести роз'яснювальну роботу і виправити ситуацію.
Всього в Полтавській області запланували викликали понад 7 тисяч призовників. Дві з половиною тисячі, за даними обласного військового комісаріату, вже пройшли через комісії. А 9 квітня перші 93 полтавця відправили до військових формувань.

Стрічка новин